Očekávání velkých amerických bank pro akciový trh v letošním roce

5
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

O velkých bankách si můžete myslet co chcete, ale přesto je musíte brát stále na zřetel. Nejen pro jejich vliv na měnovou politiku, ale také i pro množství odborníků které zaměstnává. Ti mají často přístup k informacím, které běžný investor nemá moc šanci zjistit. Společnost Finbold udělala přehled očekávání chování akciových trhů z pohledu největších amerických bank.

Banka Barclays dává přednost akciím s velkou tržní kapitalizací a upřednostňuje hodnotové investování před růstovým. Zdá se, že neplánuje investice do mezinárodních projektů a hodlá se soustředit na sazby. Chce se tak ochránit před potenciálními tržními šoky.

Podle společnosti BlackRock investoři pravděpodobně příliš věří v možné snížení sazeb a předpokládají, že přijde zklamání. To může vyvolat na trhu paniku. Věří v potenciál umělé inteligence (AI) a v odolnost technologického sektoru.

BNY Mellon je na amerických akciích také poměrně býčí – zejména na „Magnificent Seven”. Takto se často označují akcie Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon, Nvidia, Meta a Tesla. Předpokládá, že rallye bude pokračovat a také vidí potenciál v oblasti technologie umělé inteligence.

Této oblasti věří i Goldman Sachs a v oblasti dlouhodobých investic sází na ověřené společnosti s prokázanými zkušenostmi a schopností generování vysokých dividend.

I Wells Fargo upřednostňuje velké společnosti a k ostatním se staví spíše negativně. Banka také plánuje konzervativní investice do průmyslu, zpracování materiálů a zdravotnictví, přičemž se vyhne rizikovějším sektorům, jako jsou nemovitosti.

UBS se také kloní ke kvalitním společnostem a technologickému sektoru. Má ale i zájem investovat na rozvíjejících se trzích.

Ne každá banka míří jen na velké hráče

Oproti tomu Fidelity preferuje akcie se střední kapitalizací a věří indexu S&P 500. Ze své cílové skupiny naopak akcie „Magnificent Seven” odebrala. Varuje také před zvýšeným rizikem firem s malou kapitalizací.

Jako jedna z mála plánuje Charles Schwab investice více do mezinárodních akcií než do amerických. Předpokládá, že výkon trhu Spojených států bude silně odvislý od tempa snižování úrokových sazeb. Také předpokládá velký potenciál společností spojených s AI.

Citigroup věří v další pokračování rallye, ale varuje investory před přílišným očekáváním „měkkého přistání” ekonomiky. Doporučuje sledovat výši kreditních spreadů a vývoj zlata jako ukazatelů předpokládaného „typu přistání”.

Japonsko má potenciál stát se lídrem akciového trhu

Deutsche Bank je obecně neutrální, ale výrazně převažují investice do akcií průmyslových odvětví a finančních titulů. Morgan Stanley z velké části věří, že mezinárodní trhy zklamou. Předpokládá, že USA budou silné až ve druhé polovině roku. Jako možného lídra trhu v oblasti akcií označuje Japonsko.

HSBC sdílí podobný názor na Japonsko, a zdůrazňuje, že americké akcie budou pravděpodobně čelit problémům. A JP Morgan Chase je obecně opatrný, předvídá střední růst zisků a varuje, že současná geopolitická nestabilita významně ovlivňuje potenciální vývoj akcií.

Závěr

Z pohledu amerických bank nás tedy pravděpodobně očekává pokračování loňské rallye a investice do firem spojených s umělou inteligencí by neměla být chybou. Přesto je zde již poměrně časté varování před přílišným očekáváním snižování sazeb. Již nyní si lze všimnout, že trh očekává více snížení, než Fed na posledním zasedání naznačil.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img