Mýlil se Fred Wilson ohledně budoucích úspěchů Etherea?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Fred Wilson, finančník a spoluzakladatel firmy rizikového kapitálu Union Square Ventures, zrevidoval svůj býčí postoj ohledně kryptoměny Ethereum (ETH). V roce 2017 totiž předpovídal, že Ethereum bude úspěšnější než Bitcoin.

Fred Wilson

foto
zdroj: en.wikipedia.org

  • Narozen 20. srpna 1961,
  • americký podnikatel, rizikový kapitalista a blogger,
  • 1987-1996 spolupracovník a později generální partner Euclid Partners,
  • v roce 1996 založil s Jerry Colonou Flatiron Partners v New Yorku,
  • v roce 2004 založil s Bradem Burnhamem Union Square Ventures v New Yorku,
  • vydává blog s názvem AVC: musings of a VC in NYC, kde zveřejňuje jeden příspěvek denně z oblasti podnikání,        rizikového kapitálu či internetu.

 

Postoj Freda k ETH

Nyní ovšem ve svém blogovém příspěvku ze dne 4. září Wilson přiznal, že se v ETH mýlil a že základní síť Etherea má problémy. Doslova zde uvedl:

„Ethereum, jak mnozí z vás ví, mě zmátlo. Ukázalo to cestu k tolika důležitým věcem – chytré smlouvy, programovatelné výpočty bez důvěryhodnosti, potenciální důkaZ o sázce a mnoho dalšího. Je však stále těžké stavět na nich, škálování má problémy a mnozí vývojáři hledí jiným směrem.”

Názor Vitalika Buterina

Tento spoluzakladatel Etherea sám minulý měsíc přiznal, že blockchain této kryptoměny je téměř naplněn. Buterin tehdy uvedl:

„Pokud jste větší organizace, je to takový počet, že pokud se připojíte, nebude to jen plnější, ale budete také soutěžit se všemi o transakční prostor. Je to už drahé a díky vám to bude dokonce pětkrát dražší.”

Postoj k Bitcoinu

Na adresu Bitcoinu Wilson uvedl, že na současném trhu neexistuje nic, co by se jen trochu přiblížilo této přední digitální měně. V této věci následně sdělil:

„Existují některé protokoly, jako jsou protokoly zaměřené na soukromí, které nabízejí podobné a v některých případech lepší způsoby použití. Ale z velké části je Bitcoin naším digitálním zlatem.”

Závěr

Wilson se rovněž okrajově zmínil o připravované kryptoměně Facebooku – Libře. Libru nazval jasným místem a zdůraznil, že díky ní uvidí krypto průmysl více inovací. V lednu Wilson varoval, že kryptoměny nebudou v roce 2019, uprostřed oslabující ekonomiky a medvědího trhu s akciemi, bezpečným přístavem. Na druhou stranu ovšem podotkl, že

„v krypto zemi budou v roce 2019 známky života.”

Na to, jak se bude vyvíjet nadále situace kolem kryptoměny Ethereum, si budeme muset počkat. Faktem ovšem zůstává, že tento blockchain trápí řada problémů, o kterých ostatně veřejně hovoří i spoluzakladatel ETH Vitalik Buterin.

Co číst dále?

Nadace používá blockchain a kryptoměny k záchraně Amazonského pralesa, který zastihla pohroma

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře