Kriminalita v kryptosvětě z pohledu Dava Javanse

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny se ještě plně nedokázaly oprostit od pocitů některých lidí, kteří je vnímají jako cosi temného s výrazným kriminálním nádechem. Někteří uživatelé v nich vidí vzdor proti spojení vládních bank, jiní je zase jen využívají jako prostředek k vytváření zizku a zároveň těží na jejich vysoké volatilitě. Přestože jsou kryptoměny veřejností všeobecně vnímány jako budoucnost financí, strach, podezření a zaujatost zde stále je.

Během nedávného rozhovoru hovořil generální ředitel CipherTrace Dave Jevans o tom, jak bezpečný je momentálně kryptoekosystém bank, o zranitelnostech, které trápí kryptoměny, a o budoucnosti s jejich přítomností.

Pokud jde o kriminalitu, Jevans zdůraznil:

“Je bezpečnější používat burzy, než tomu bylo kdy předtím. Stále si myslím, že byste měli víc přemýšlet o správě svých kryptografických klíčů, ale i burzy se čím dál víc učí, jak spravovat své úložiště.“

Podle generálního ředitele se většina hlášených trestných činů v kryptosvětě týká hlavně podvodných činností, jako jsou podvody proti zneužití důvěrných informací, ponziho schémata, atd.

Burzy jsou bezpečnější, než se zdá

Podle poslední zprávy společnosti CipherTrace, která analyzovala krypto, došlo v roce 2019 ke ztrátě neuvěřitelných 4,5 miliard dolarů. Zde je zajímavé poznamenat, že z této částky bylo z důvodu hacků a krádeží na burzách ztraceno pouze 370 milionů dolarů. Přibližně 91 procent z celkové ztráty bylo přímým důsledkem podvodných činností.

Jevans také zdůraznil skutečnost, že co se týče zneužití kryptoměn, „částka v kryptoměnách je nízká, oproti částce, která byla ukradena pomocí hotovosti.“ Jevans se v rámci rozhovoru zeptal, zda vlády mají nějaké postranní motivy, aby mohly krypto vykreslit negativně, a dále poznamenal:

“Prostě nejsou vzdělaní. Většinu kryptoměn používají legitimní investoři, lidé, kteří se snaží kupovat a prodávat.“

Nedávno jeden známý investor Warren Buffett zopakoval svůj dlouhodobý názor, že kryptoměny v podstatě nemají žádnou hodnotu, ale i tak má v úmyslu něco v budoucnu vlastnit.

Pohled na CBDC

V nedávné době mnoho zemí, jako je Čína, Švédsko a Japonsko, začalo diskutovat o potenciální hodnotě CBDC pro své ekonomiky.

Pokud jde o roli kryptoměn, konkrétně o vývoj ohledně CBDC v budoucnosti, Jevans řekl:

“Nedokázal jsem však pochopit, že někdo chce zastavit kryptoměny, a myslím si, že každá země musí CBDC mít.”

Závěr

Někteří investoři na kryptoměny nedají dopustit a vidí v nich bezpečný přístav, když investice jinde upadají. Jiní mají naopak strach a kryptu doslova nevěří. Co myslíte vy? Věříte, že je vaše krypto v bezpečí?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img