Pozor, ponzi scam OneCoin propaguje událost na Facebooku

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Široce známý podvod OneCoin nadále vystrkuje drápky. Nyní na Facebooku inzeruje událost, která se má uskutečnit v Japonsku.

OneCoin nadále útočí

Je s podivem, že OneCoin, známý jako jedno z největších ponzi schémat v historii kryptoměn, stále ještě působí. Odhady celkových škod se pohybují od 4 miliard USD až po 15 miliard USD po celém světě.

OneCoin je spojen se jmény Dr. Ruja Ignatova a Sebastian Greenwood. Ignatova zmizela v roce 2017 a nyní se skrývá před spravedlností od doby, co několik států započalo trestní stíhání členů podvodu OneCoin. Velké množství dalších účastníků bylo zatčeno, a to ve 22 zemích po celém světě.

Podvod stále přežívá

Ve světle těchto skutečností je velmi překvapující, že se projekt nespokojil s koncem a nadále útočí. Navzdory tvrdému postihu donucovacích orgánů po celém světě to vypadá, že podvod OneCoin je stále funkční na periferních trzích bez silného vymáhání předpisů nebo s vysokou úrovní oficiální korupce.

Dealshaker je web, který OneCoin propaguje. Nyní sponzoruje akci OneCoin Mongolia a Dealshaker Japan, která se má konat v termínech 22. až 24. února 2020. Je neuvěřitelné, že tento podvod může v Japonsku nadále působit, a to i přes zatýkání jeho propagátorů po celém světě.

To ale není vše. Ještě zvláštnější je jeho otevřená propagace na Facebooku. Je to stejná sociální síť, která v minulosti banovala jakékoli reklamy kryptoprojekty a která se zachovala k velkému množství poctivých aplikací či webů jako k podvodníkům. Stejná síť nyní propaguje jeden z největších ponzi scamů vůbec. To je opravdu smutné.

Závěr

Ač je to nepochopitelné, OneCoin, fungující také pod názvem Onelife, je stále populární v rozvojových zemích, jako jsou země Latinské Ameriky, Asie a Afriky. Dokonce nyní pořádá akci v Japonsku a propaguje ji bezostyšně na Facebooku. Tento případ je jen další ukázkou toho, že kryptosvět skutečně připomíná divoký západ a jakkoli se regulátoři snaží vyvolat dojem, že jim jde o naše bezpečí, aktuální regulace podvodníky nezastavily a zdají se být většinou naopak zaměřeny hlavně proti našemu soukromí, na které přitom máme právo.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: