Konkurence pro Facebook? Bitcoinový metaverse od Niantic

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Startup Fold spolupracuje s firmou Niantic, která je známá především díky hře v rozšířené realitě Pokémon Go, na vytvoření metaverse světa, který uživatelům umožní vydělávat bitcoiny sbíráním satoshi během hraní.

Všechno to začalo tím, že někdo řekl ‚udělejme Pokémon Go, ale pro bitcoiny‘ a skončilo to tím, že ‚vytvoříme nový způsob výměny a sdílení bitcoinů s ostatními‘.

Beta verze už je k dispozici

Metaverse bude spuštěn příští rok, oznámil startup Fold. Zatím je k dispozici omezená beta verze, která nabídne každých deset minut možnost nalezení nového bloku s odměnami ve vašem okolí. Mezi odměny patří právě i satoshi (nejmenší jednotka bitcoinu) a další možnosti, ale i například shitcoiny nebo jedovaté pilulky.

Startup Fold má už zkušenost s rozšířenou realitou v aplikaci Fold. Sbírat satoshi v beta verzi můžete i pokud nemáte Fold kartu.

Kompletní zkušenost bude spuštěna příští rok a umožní jednotlivcům najít, obchodovat a ukrývat bitcoiny a další odměny po celém světě IRL a také poskytne obchodníkům možnost zapojit komunitu pomocí pobídek a nabídek.

Bitcoinový metaverse

Fold na svém blogu uvádí, že věří, že Bitcoin je ve skutečnosti jen hra. A že tuto hru již hrají miliony lidí po celém světě, kteří se každý den snaží získat bitcoiny těžbou, obchodováním, a vyděláváním v honbě za finanční svobodou; to vše při vyhýbání se zloduchům inflace, měnové kontroly, cenzury a dalších forem finančního znehodnocování.

Konkurence pro centralizovaný metaverse od Facebooku?

Startup sice nikde přímo tuto informaci neuvádí, ale je zřejmé, že se snaží vytvořit konkurenční decentralizovaný metaverse pro centralizovaný metaverse od Facebooku, pardon nyní již společnosti Meta.

Přímo na  blogu se píše: „Když jsme se dozvěděli o plánu jistého člověka na metaverse, rozhodli jsme se s tím něco udělat. A naštěstí jsme našli mnoho dalších, kteří to cítili stejně. V srpnu John Hanke, zakladatel a generální ředitel společnosti Niantic, označil navrhovaný metaverse za dystopickou noční můru, která má lidskou zkušenost nikoliv vylepšit, ale nahradit. Na to se vykašlete.“

Je otázkou, nakolik bude tato snaha úspěšná, každopádně již existuje funkční beta verze, která je ke stažení a každý si to může vyzkoušet.

Závěr

A jaký je váš názor na rozvoj metaverse? Zkusíte tuto novou možnost, nebo čekáte, s čím přijde Mark Zuckerberg?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: