Investiční společnost Fidelity přijala Bitcoin Lightning Torch 

0
(0)

Lightning Network Torch, neboli imaginární pochodeň předávaná na sekundární vrstvě Bitcoin blockchainu zvané Lighting Network, nově přistála v rukou investiční společnosti Fidelity. Fidelity je významnou investiční společností pohybující se v tradičním finančním sektoru.  

Pochodeň si tak, například po Jacku Dorseym, zakladateli sociální sítě Twitter, našla cestu i k obrovské společnosti hodnocené v bilionech dolarů. Není se však čemu divit, Fidelity se momentálně blíží ke konci vývoje nové platformy pro obchodování s kryptoměnami.  

Předání a přijetí pochodně společností Fidelity je pro kryptoscénu dost významnou událostí. Jedná se o sedmnáctou největší společnost USA a také o jednoho z nejlepších zaměstnavatelů v zemi. Ohlášení plánů Fidelity o jejich chystané platformě pro obchodování s kryptoměnami proběhlo již začátkem roku 2018.  

Historie Bitcoin Lighting Torch

Bitcoin Lighting Torch je experiment známý pod hashtagem #LNTrustChain. Zprvu šlo tak trochu o vtip, který rozjel uživatel Twitteru vystupující pod nickem „hodlonaut“. Záměrem celé věci má být zejména prezentace možnosti posílání mikrotransakcí přostřednictvím Bitcoinu. Hodnota pochodně Lightning Torch má ostatně stále hodnotu okolo 140 USD.  

Pochodeň si tak momentálně brázdí čím dál tím úspěšnější cestu. Obrovským krokem byl pochopitelně moment, kdy ji přijal CEO Twitteru, Jack Dorsey. Momentálně se ji mnozí snaží dostat i do rukou génia Elona Muska. Elon sice na Lighting Torch doposud nezareagoval, o kryptoměnách (a zejména Bitcoinu) však nedávno začal mluvit s velikou přízní. Samotný Bitcoin nazval „briliantním systémem“ a neopomněl zmínit, že se mezi kryptoměnami nachází i několik dalších nadějných nápadů.

Co takhle poslat Bitcoin Lighting Torch do Íránu? 

Na Twitteru se dále rozhořely spekulace o tom, co by asi znamenalo poslat bitcoinovou pochodeň z rukou americké Fidelity do Íránu. S nápadem přišel občan Íránu, Ziya Sadr. Írán momentálně čelí obchodním sankcím ze strany USA, což celou situaci dělá velmi zajímavou.  

Závěr

Potenciální důsledky odeslání bitcoinové pochodně do Íránu ostatně označil za geniální způsob politického hnutí i samotný „Bitcoin guru“, Andreas Antonopoulos. Z rukou Fidelity se však pochodeň dostala „pouze“ do vlastnictví blockchainového byznys klubu Harvardské univerzity. 

Co myslíte, znamenalo by pro mezinárodní obchod předání Bitcoinové pochodně do rukou občanu Iránu vůbec něco? Podělte se s námi o vaše názory v sekci komentářů a nezapomeňte nás sledovat na Facebooku, Instagramu a Twitteru.  

Zdroj:
CCN

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mone

omlouvám se, nechápu to ? myslel jsem že lighitng network vyvíjí skupina lidí a pak to implementuje do btc normálně, a teď je to tak že tuto funkci dostala jako první k použití fidelity? A je to lighitng network nebo pochodeň nějaká ? zkusim vyhledat info na netu ale kdyby měl někdo chvilku a v krátkosti vysvětlil byl bych vděčný. Díky

spot_img