[Seriál] Kryptocelebrity (2. díl ) – Andreas Antonopoulos, Bitcoin učitel

5
(1)

Náš seriál o slavných osobnostech v kryptosvětě pokračuje. Poté, co jsme vám představili jednu z nejznámějších osobností kryptosvěta a rovněž jedno z nejzvučnějších jmen, Vitalika Buterina, jsme si pro vás připravili další článek z této série. Dnes si představíme Andrease Antonopoulose, který je mezi nováčky spíše méně známý, avšak lidé pohybující se v oblasti kryptoměn déle určitě tohoto člověka znají.

Život před kryptoměnami

Andreas se narodil v Británii, celé své dětství ale prožil v řeckých Aténách. Později se však vrátil opět do Británie, kde studoval na jedné z nejprestižnějších univerzit na světě (University College London). Získal na ní titul z Computer Science, Data Communications a Distributed Systems. Po škole spoluzaložil a vedl svou vlastní společnost zaměřenou na technologie.

Od roku 1990 je v očích veřejnosti známý jako řečník a pedagog. Andreas se objevoval na veřejnosti poměrně často a byl hlavním přednášejícím již na více než 1 000 událostech a akcích. Ať už to byly malé vzdělávací kurzy, nebo akce pro několik tisíc lidí, všechny tyto přednášky mu pomohly stát se výborným řečníkem, který rozumí publiku a umí se vyjadřovat odborně a zároveň velmi srozumitelně. Zkušenosti získané z univerzity a také z těchto akcí mu pomohly k tomu, aby se stal jednou z nejvýznamnějších osobností v kryptosvětě. A jak se mu to podařilo?

Začátky v kryptoměnách

Již v roce 2012 ohromil Andrease Bitcoin, od toho momentu se mu věnuje naplno. Je velkým obhájcem nejen blockchain technologie a Bitcoinu, ale zejména myšlenky o decentralizaci. Ihned po seznámení se se základními principy, kde zužitkoval své znalosti ze školy, začal Andreas vystupovat jako jeden z hlavních podporovatelů Bitcoinu a kryptoměn.

Andreas se hodně zviditelnil již na počátku své práce v kryptosvětě, kdy nenašel pozitivního slova na burzu Mt.Gox. V dubnu roku 2013 se poprvé veřejně vyjádřil na adresu burzy Mt.Gox, kdy ji otevřeně kritizoval a řekl, že daná burza s sebou přináší risk pro kryptosvět.

Burzu vnímal jako systémový risk pro obchodníky a řekl, že v jejím čele stojí lidé, kteří netuší, co dělají. Dne 25. února 2014 došlo na jeho slova a všichni víme, co následovalo – hack. Andreas se navíc rozhodl vydat podrobnou analýzu toho, co daný hack způsobilo, a rovněž analyzoval dopad této události na budoucí ekosystém kryptoměn.

Andreas Antonopoulos = výborný učitel

Andreas nebere vzdělání ohledně kryptoměn na lehkou váhu. Svědčí o tom hned několik faktů. Jeho první kniha Mastering Bitcoin vyšla už v roce 2014 a dodnes se těší velké oblibě mezi kryptonadšenci. Byla celkově přeložena už do 59 jazyků. Celkově je komunitou považována za jednu z nejlepších knih o Bitcoinu, decentralizované technologii a blockchainu. Možná právě proto se rozhodl vydat pokračování této knihy a v roce 2017 vydal druhou edici Mastering Bitcoin.

Mezi vydáním první a druhé části Mastering Bitcoin Andreas nezahálel a napsal ještě jednu knihu. The Internet of Money byla vydána v roce 2016 a jistý čas patřila mezi bestsellery na Amazonu (o této, ale i o jiných poučných knihách jsme psali v tomto článku). Tato kniha se zaměřuje na potenciál, který může blockchain technologie přinést lidem po celém světě. Andreas ani zde nezahálel a vydal druhou část této knihy již v roce 2017. Jen za první měsíc se prodaly tisíce výtisků a lze předpokládat, že tento trend bude pokračovat.

Mastering Ethereum a MOOC

Kniha Mastering Ethereum je další, kterou Andreas připravuje. Měla by být vydána již v tomto roce zhruba na podzim. Sám však není pouze autorem knih, ale patří i mezi online učitele. Společně s Kyperskou univerzitou v Nikósii již od roku 2014 vyučuje studenty blockchain technologii. Massively Open Online Course (MOOC) je jedním z kurzů, který Andreas nejen vymyslel, ale je také hlavním vyučujícím tohoto kurzu. Sám jsem MOOC absolvoval a mohu nezaujatě říci, že to byla jedna z nejlepších zkušeností z kryptosvěta. Množství informací, které jsou vám zprostředkované (zejména Andreasem) během pár týdnů, vám ukáže úplně jiný pohled na kryptoměny a blockchain technologii.

Asi posledním, ale neméně podstatným aspektem, proč vám Andrease představujeme mezi prvními, je, že se tento člověk velmi často ukazuje na veřejnosti, kde zprostředkovává běžným lidem co nejjednodušší formou různé informace z kryptosvěta. Objevil se například v programech BBC, Bloomberg Business CNN, The Economist nebo Forbes.

Závěr

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli o Andreasovi Antonopoulosovi psát takto na počátku našeho seriálu, je, že jeho přínos pro kryptokomunitu je nedoceněný. S tímto faktem je spojena i poslední zajímavost, kterou vám o Andreasovi v tomto článku přinášíme. Koncem minulého roku mu komunita darovala přes 100 BTC, jehož cena se tehdy pohybovala mezi 14 000 až 17 000 dolarů. Stalo se tak poté, co se Andreasovi veřejně, a hlavně vskutku nepěkně, vysmál Roger Ver, který řekl, že pokud by Andreas investoval i jen 300 dolarů do Bitcoinu v roce 2013, nyní by už byl milionářem. Komunita se za Andrease postavila a poslala mu přes 100 BTC, které z něj tehdy udělaly milionáře, čímž zároveň lidé veřejně vyjádřili svůj názor na Rogera Vera (o kterém vám přineseme článek již brzy).

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek.

Zdroj:
wikipedia.com
qz.com
antonopoulos.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img