[HOT] Fidelity v Q1 2019 vytvoří Bitcoin Custody řešení pro institucionální investory!

0
(0)

Včera – 30. 1. 2019 – společnost Fidelity oznámila, že v příštích dvou měsících představí Bitcoin Custody řešení vhodné pro institucionální investory. Tato zpráva přichází v době, kdy všechny ostatní pokusy o vytvoření regulovaných finančních nástrojů trápí velké odklady. Otevření kryptoburzy Bakkt od ICE bylo odloženo na neurčito, CBoE nedávno stáhla svůj návrh na vytvoření VanEck SolidX Bitcoin ETF a NASDAQ stále neoznámil nic konkrétního.

O Fidelity jsme už v minulosti psali. Jde o čtvrtého největšího asset managera na světě.  Fidelity spravuje kapitál v celkové hodnotě přesahující jeden bilion dolarů
(1 000 000 000 000 $ – ne, není to chyba).

Mohlo by vás zajímat: Analýza indexu Nasdaq Composite – Stále v rostoucím klínu

Fidelity Bitcoin Custody

Společnost Fidelity spolupracuje s 13 000 institucemi po celém světě. Svými plány vstoupit na trh s kryptoměnami se netají. Dosud jsme však předpokládali, že využije zmíněnou platformu Bakkt. Představení Bitcoin Custody je pro kryptoměny skvělá zpráva!

Řešení od Fidelity zajistí likviditu pro velké investory a také bezproblémový příliv kapitálu do kryptosektoru.

„Naším cílem je zpřístupnit digitální assety jako Bitcoin pro institucionální investory. V budoucnu budeme i nadále experimentovat s kryptoměnami a umožníme našim klientům obchodovat s Bitcoinem a Ethereem,“

 řekl CEO Fidelity Abigail Johnson.

Dosáhl už Bitcoin svého dna? Máte poslední možnost hlasovat v anketě!

(článek pokračuje pod odkazem)

Bloomberg – Bitcoin je prepredaný a podľa signálov už našiel svoje dno + ANKETA!

Pochybnosti o dobrém načasování

Položme si však otázku. Je toto vhodná doba k vytvoření Bitcoin Custody? Zájem institucionálních investorů o digitální aktiva už rok klesá. Kryptoinstituce jako například Coinbase oznámily, že se opět zaměřují na retailový trh (tedy na obyčejné lidi).

Svrchovanost, s jakou Fidelity oznámila Bitcoin Custody naznačuje, že tato společnost nebude mít problém zaujmout instituce. Nebo si to alespoň myslí. Fidelity má dlouhodobé vztahy s největšími bankami, hedge-fondy a burzami na světě. Umíme si tedy představit, že bude mít úspěch.

Přesně to, co krypto potřebuje!

Pokud kryptoměny potřebují jednu věc, tak je to kvalitní a bezpečná infrastruktura schopná vyhovět největším hráčům na finančním trhu. Příliv peněz do kryptosektoru by mohl vzpružit Bitcoin a odpálit další bublinovou bombu.

Podobně začínala i dotcom bubble na přelomu tisíciletí. Samozřejmě, očekávat nové all time high do léta je asi nereálné, ale vstup institucí by mohl ukončit medvědí trh a urychlit fázi akumulace.

Kryptoměny reagují růstem

Trh s kryptoměnami již na tuto zprávu stihl zareagovat. Bitcoin zaznamenal růst o 1 %, token XRP předvedl 10% skok, Ethereum a EOS jsou 2,5 % v plusu a na páté místo se opět dostal Bitcoin Cash, který dnes narostl o 6 %.

Věříme, že XRP bude mít dobrý rok. Proto jsme Ripple označili jako jednu ze tří kryptoměn, které by neměly chybět ve vašem portfoliu! Tady najdete další dvě.

XRP

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Blábol

Silně pochybuji že by to Fidelity neměla ověřené jestli bude zájem o jejich aktiva ohledně kryptoměn od institucionálních investorů , ty mají na to armádní tým aby si zrobili průzkum jestli se jim vyplatí vstoupit na tento trh.Otázkou je jestli to je dobrý či ne , od doby co vstoupila na trh Chicagská burza CBOE s futures (termínovými kontrakty) v prosinci 2017 tak šlo celé krypto doprdele .

spot_img