Býčí divergence na bitcoinu naznačuje možný růst ceny

5
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu je od počátku září relativně stabilní a drží se kolem hranice 25 900 USD. Býci se tento týden pokusili o průraz, ale byli zamítnuti na 26 500 USD. Cena se opět vrátila na výše uvedenou hranici. Projdeme si dnes spolu grafy a indikátory. Najdeme možný ukazatel dalšího posunu?

Začneme s hodinovým grafem za poslední dva týdny. Kromě tradičních ukazatelů jako Relative Stength Index (RSI) a MACD jsem do grafu přidal i Fibonacciho retracement tohoto období. Aktuálně se držíme kolem 25 900 USD, tedy na úrovni 23,60 %. Hranice 38,20 % se tento týden ukázala jako rezistence a Dowova teorie principu 50 % pak potvrdila obrat kurzu. Zajímavá hladina by mohla být kolem 26 800 USD, která se často označuje jako zlatá. To je samozřejmě pohled na hodinový graf. Pro dlouhodobější obchodování se musíme podívat i na delší časové rámce.

Denní graf se drží na silném supportu

Při pohledu na denní graf za posledního půl roku si můžeme všimnout zajímavého supportu. Jedná se o 200týdenní exponenciální klouzavý průměr (200WEMA). V březnu, po pádu amerických bank, nastal rychlý růst kurz bitcoinu. I tehdy se ale cena s touto rezistencí pár dní potýkala. V červnu se od tohoto již supportu odrazila po oznámení žádosti společnosti Blackrock o spotový bitcoinový ETF. A v polovině srpna tato úroveň opět zafungovala jako silný support po oznámení krachu čínského realitního giganta Evergrande. Nyní se již skoro měsíc držíme na tomto supportu. A vypadá to, že čekáme na nějakou větší makroekonomickou událost, která by nám pomohla se opět pohnout dál.

Na denním grafu si můžeme všimnout ještě jednoho detailu. Zatímco kurz ceny bitcoinu pomalu klesá, tak RSI pomalu roste. Vytváří se nám tu tedy jistá býčí divergence, která by mohla naznačovat potenciální růst ceny.

Makroekonomické informace mohou přinést vyšší volatilitu

Tento týden byl na trzích slabší i s ohledem na pondělní americký svátek. Příští týden nás ve středu odpoledne čekají inflační data Spojených států. Očekává se meziroční pokles jádrové inflace. Ve čtvrtek lze také očekávat tržní reakci na zveřejnění údajů o maloobchodních prodejích. Středa i čtvrtek by tedy mohly přinést vyšší volatilitu do kurzu ceny bitcoinu. A samozřejmě může přijít i nějaká nečekaná zpráva, která pomůže ceně se odrazit ze současné hladiny.

Závěr

Nesmíme zapomenout, že vždy po období stagnace přišlo na bitcoinu poměrně volatilní období. A polovina září je často obdobím změny, kde se již většina profesionálních obchodníků vrátila z dovolených. Přesto očekávám příští týden opět spíše stagnaci s možnými pokusy býků o mírný růst. CME v pátek uzavřela na 26 000 USD. Je tedy pravděpodobné, že ještě dnes večer nebo zítra se cena bitcoinu vrátí na tuto hladinu. I někteří populární obchodníci se kloní k možnému růstu ceny na 26 800 USD, ale i oni doporučují vyčkávat a hrát si zatím s altcoiny.

Technická analýza nám sice může ukázat, co by mohlo přijít, ale stále si musíme uvědomovat, že makroekonomika je tady král. Osobně mám připravené futurech obchody na long pozice kolem 25 800 USD a 25 500 USD. Ale bude to spíš scalping s pečlivě nastavenými TP a SL. Na spotovém trhu nakupuji, protože věřím, že brzy půjdeme nahoru. To je ale samozřejmě jen můj názor. Není to pro vás žádná forma doporučení ani investiční rada. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img