Brian Armstrong: Do pěti let se bude v kryptu pohybovat až miliarda lidí

0
(0)

Volatilita, negativní publicistika, hackerské útoky či regulace. To vše má nejspíš za důsledek to, že důvěra v krypto, ačkoliv zájem o blockchain i kryptoměny stále roste, je v současnosti na nejnižší úrovni v tomto roce. V dlouhodobém horizontu to však může vypadat úplně jinak. V to věří také CEO kryptoburzy Coinbase.

Brian Armstrong, ředitel jedné z nejznámějších kryptoburz Coinbase, se v rozhovoru pro portál TechCrunch rozpovídal na téma týkající se nejen budoucnosti společnosti, ale také budoucího růstu a ekosystému kryptoměn. V něm prohlásil mimo jiné, že co se společnosti Coinbase týče, rád by pokračoval ve stopách New Yorské burzy. Na té totiž čím dál více roste nabídka různých altcoinů a stává se místem, kde řada firem nejen uchovává své tokeny a digitální majetky, ale také se stává standardem pro tvorbu nových tokenů.

Doporučujeme: [PŘEHLED TRHU] Tento růst vypadá zdravě • Altcoiny drží krok

Sedmina světové populace v kryptoměnách?

Jak jsme již zmínili, Armstron se v rozhovoru 7. září rozpovídal také na téma budoucnosti celého světa digitálních měn. Nejprve prohlašuje, že se množství digitálních měn navýší a celý ekosystém kryptoměn bude růst. To dává smysl, vzhledem k tomu, že zájem o kryptoměny stále roste. Poněkud odvážně (možná) však zní prohlášení, že věří, že se do pěti let navýší počet lidí v kryptoměnovém ekosystému až 25x a to ze současných 40 miliónů na jednu miliardu. Tedy na necelou sedminu celkové populace Země. Podle něj k tomu přispěje také rostoucí počet komerčních subjektů a organizací využívajících kryptoměnové tokeny pro své operace, případně jako mechanismus pro získání investic či investování do jiných organizací.

Dává to smysl, že každá společnost, která disponuje nějakým kapitálem, by měla mít vlastní token. Každý open-source projekt, každá charitativní organizace, potenciálně každý fond nebo vznikající nové typy decentralizovaných organizací a aplikací budou mít všechny své tokeny,” vysvětluje Brian Armstrong.

Armstrong se v rozhovoru zabýval také otázkou chystajících se regulací. Ty vidí jako jeden z rozhodujících faktorů pro realizaci jeho vize. Důležitou otázkou podle něj je, zda budou tokeny uznány jako cenné papíry. Osobně si prý myslí, že valná většina tokenů bude klasifikována jako cenné papíry. Coinbase podle něj může v následujících letech hostit na stovky žetonů a potenciálně dokonce milióny.

Mohlo by vás zajímat: Coinbase UK: potřebujeme regulace

Akvizice a rozšíření na britské libry – Coinbase expanduje

Coinbase se podle něj stane burzou, která bude plně regulovaná a pod dohledem regulačních úřadů. Má se stát zprostředkovatelem obchodů s kryptoměnovými cennými papíry, ale také nabízet mimoburzovní obchodování. I za tímto účelem získala v nedávné době společnost Venovate Marketplace Inc. a Digital Wealth LLC. Akvizice těchto společností by totiž mohla Coinbase pomoct dostat se i na trh bez finančních krypto produktů.

Mimo to oznámila včera společnost Coinbase, že zahájí obchodování také s britskými librami (GBP). Zákazníci ze Spojeného království budou moci kromě již zavedeného Bitcoinu obchodovat také s Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin či Bitcoin Cash.

Závěr

Expandování takové společnosti, jako je Coinbase, zabývající se nabídkou a obchodem s kryptoměnami, je ve světě s rostoucím zájmem o krypto jen logické. Rovněž je v době nejistot logická snaha posunout se i na ne-kryptoměnový produkt. Vývoj těchto společností bude do budoucna ještě velmi zajímavý a rovněž jejich dopad na globální trh, který bude velmi ovlivněn blížícími se regulacemi. Rovněž bude zajímavé pozorovat, zda se Armstrongovo tvrzení o nárůstu počtu lidí pohybujících se v kryptoměnovém ekosystému navýší téměř dvacet pětkrát.

Zdroj:

cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img