Bitcoin uzavřel měsíc říjen 3 procenta od prognózy stanovené analytikem PlanB (63 000 USD). Nyní tento populární účet uvedl, že BTC se do konce listopadu přiblíží 100 000 dolarů.
Cena Bitcoinu by mohla v příštích 30 dnech přidat 60 % své současné hodnoty a uzavřít těsně pod hranicí 100 000 USD. Alespoň podle předpovědi analytika PlanB, který stojí za populárním modelem Stock-to-Flow.
Bitcoin do konce listopadu poblíž 100 00 USD?
PlanB patří mezi nejoblíbenější analytiky v kryptoměnové komunitě a je autorem často citovaného modelu stock-to-flow (S2F). V souladu s tímto modelem pak PlanB předpokládá, že Bitcoin (BTC) do konce roku dosáhne šesticiferné hodnoty, přičemž nejoptimističtější předpověď je na úrovni 288 000 dolarů v následujích 60 dnech.
Naopak jeho nejhorší scénář, který ovšem není založen na modelu S2F, je o poznání skromnější, i když stále počítá s cenovou BTC do konce letošního roku nad hranicí 100 000 USD. Vyjádřeno v číslech: v prosinci by měla cena BTC dosáhnout 135 000 dolarů a v listopadu pak 98 000 USD.
Pokud by primární kryptoměna na konci listopadu skutečně dosáhla takové cenovky, musela by oproti dnešním cenám zvýšit svou hodnotu v USD o zhruba 60 %. Ačkoli to na první pohled zní jako obtížný cíl, BTC nám v minulosti dokázal, že je takových pohybů rozhodně schopen. Připomínám, že jen v říjnu Bitcoin vzrostl o více než 40 %.
PlanB a jeho cenové předpovědi
Při hodnocení nadcházejících cenových předpovědí stojí za to se podívat do historie na jeho předchozí predikce. Výše zmíněný „nejhorší scénář“ znamenal, že Bitcoin na konci srpna uzavřel na hodnotě 47 000 USD a na konci září pak mírně ustoupil na 43 000 USD. Zajímavé je, že obě prognózy se naplnily.
Na konci října pak BTC uzavřel na úrovni 61 000 USD, zatímco předpověď počítala s 63 000 USD. PlanB se k tomu vyjádřil, že 3% odchylka je pouhá „zaokrouhlovací chyba“ a dodal, že je to „stále dost blízko jeho předpovědi“.
Závěr
Zdá se, že raketový vzestup Bitcoinu na 100 000 USD do konce roku je názor, který sdílí mnoho více či méně zasvěcených osob kryptoměnového průmyslu a dokonce i jeho dřívějších kritiků.
Jedním z nich je i „Vlk z Wall Street“ Jordan Belfort. Ten aktuálně zastává názor jako generální ředitel Chainalysis Adam Back či Anthony Scaramucci, kteří pokoření cenové hranice 100 000 USD za 1 Bitcoin do konce roku předpovídají též. Tak snad budou mít pánové pravdu!
Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.
Tak nebylo by to zlé, že jo.
Tak sebenaplňující se proroctví v kryptu fungují a ne že ne. Na druhou stranu najít v prosinci někoho, kdo bude hýkat nadšením a kupovat bitcoin za 135 000 dolarů nebude myslím úplně jednoduché, protože motivace takového člověka je mi trochu záhadou. Jak blízko je vidina řekněme 300k? Podle mě to zase tak blízko není a vyvolat FOMO ala 2017 nebude už tak snadné. Zvlášť když je dneska každý Jouda (i já) bombardován předpověďmi, jaké, že to bude fomo, desetitisícové denní svíce, poletíme na 130-150k a následně se to tradičně zřítí o 80% (případně tentokrát prý už možná jen 65%“. S takovou se do toho nákupu za 130k všichni vysloveně pohrnou… ;-))).
A navíc proč by měl retail hysterčit kvůli pár stům procent ušlého zisku na bitcoinu, když si na redditu může vyhajpovat nějaký kočičí token o miliardu procent :-DDD.
https://stats.buybitcoinworldwide.com/stock-to-flow/
v r 2025 je to 1,3 mil
Problém exponencionálního grafu. Dá se neustále upravovat. PlanB to také dělá. Uvidíme, jestli bude 135k na konci letošního roku opravdu ta nejhorší varianta. 🙂
Možné je schválení ETF spotového trhu do poloviny listopadu, pak se to ještě může podařit protože nastane nové FOMO. Pokud ho SEC neschválí, tak žádných 135k nebude a naopak se potvrdí začátek bear marketu. Problém je v tom, že někdo už teď možná zná budoucí rozhodnutí SEC… .
Pokud jsem to pochopil správně, tak SEC dnes oznámil, že o spotovém etf (konkrétně žádosti Valkyrie) rozhodne až v lednu 22. Netuším ale, zda se to případně týká jen te Valkyrie nebo obecně posouvají deadline rozhodnutí o spotovych etf (tak mi to tedy spíše vyznělo).
Rozhoduje se o každném zvlášť a je možné rozhodnutí posouvat až do nejzazšího termínu který je dán zákonem a počítá se od data podání. Jestli si dobře pamatuji tak právě 14/11/2021 je úplně poslední možný termín pro VanEck Bictoin ETF.
Aha🙂 Diky za to uvedení na pravou míru. To víš, jen jsem o volné chvíli v zaměstnání projížděl crypto news na tradingview a neměl jsem čas to řádně prověřit.
To by se mi taky líbilo, nicméně to podle mě tak rychle nepůjde (koneckonců podle toho obrázku bychom už teď měli být skoro na dvojnásobku) a vůbec jakákoliv cena nad 500k mi připadá hooodně optimistická (samozřejmě myšleno ve stálých cenách)
„…najít v prosinci někoho, kdo bude hýkat nadšením a kupovat bitcoin za 135 000 dolarů nebude myslím úplně jednoduché, protože motivace takového člověka je mi trochu záhadou.“
Té „záhadě“ se říká emoce a právě díky emocím pak lidi kolikrát třeba nezvládnou ani matematiku 1. stupně základní školy atp. (viz např. i různí „experti“ na covid, kteří mají titulů, že bych je nevystudoval ani za 3 životy, ale závěry mají takové, že se jim zasmějí i bystřejší žáci základní školy). Ty emoce teď prostě obecně hrají hrozně velkou roli a to je třeba si neustále uvědomovat.
EMOCE. A právě proto TA funguje. Je to jen statistika která pracuje s lidskými emocemi na trhu. I když je to v podstatě věštění z křišťálové koule 🙂 Jenže s ruletou to nelze srovnávat, neboť hrací kolo žádné emoce nemá. Na rozdíl od trhu, kde můžete předpokládat že když se dříve s nějakou pravděpodobností něco stalo, stane se to zase. Chamtivost a strach pohání trhy od nepaměti a bude to vždy stejné. Proto TA funguje ať se nám to líbí nebo ne. Pokud ale budou příští rok lidé nakupovat BTC za 135k a poženou cenu dál nahoru bude to právě FOMO které žene trh a konec je jistý – bublina a její prasnutí a hledání nového cenového dna.
OK, přesto si myslím, že teď už je retail prostě mnohem informovanější než byl před 4 lety a takoví ti totální mimoňové do „drahého bitcoinu“ spíš nepůjdou a radši budou snít o tom, jak psí hovno vyleze na jeden cent ;-))).
„Připomínám, že jen v říjnu Bitcoin vzrostl o více než 40 %.“
Připomínám, že je dost rozdíl jít nahoru o 40 % (nebo dokonce o 60) z 43 k a z 64 k. Neříkám, že to není možné, ale tisíckrát pravděpodobnější je, že třeba Cardano půjde ze svých necelých 2 $ na třeba 5 $. Samozřejmě realita ukáže a to klidně (a ráda) navzdory kdejaké „skálopevné pravděpodobnosti“…
Tak to si zase já naopak dovolím zaspekulovat, že je mnohem pravděpodobnější, že BTC půjde na 85-95k než že ADA půjde na 5USD.
A někomu připadá normální,že něco co vlastně neexistuje mění svou hodnotu v průběhu měsíců o sta procent?