Bitcoin dosáhne tento měsíc na 98k $, říká PlanB, autor S2F modelu

4.5
(13)

Zprávy a souhrny

Bitcoin uzavřel měsíc říjen 3 procenta od prognózy stanovené analytikem PlanB (63 000 USD). Nyní tento populární účet uvedl, že BTC se do konce listopadu přiblíží 100 000 dolarů.

Cena Bitcoinu by mohla v příštích 30 dnech přidat 60 % své současné hodnoty a uzavřít těsně pod hranicí 100 000 USD. Alespoň podle předpovědi analytika PlanB, který stojí za populárním modelem Stock-to-Flow.

Bitcoin do konce listopadu poblíž 100 00 USD?

PlanB patří mezi nejoblíbenější analytiky v kryptoměnové komunitě a je autorem často citovaného modelu stock-to-flow (S2F). V souladu s tímto modelem pak PlanB předpokládá, že Bitcoin (BTC) do konce roku dosáhne šesticiferné hodnoty, přičemž nejoptimističtější předpověď je na úrovni 288 000 dolarů v následujích 60 dnech.

Naopak jeho nejhorší scénář, který ovšem není založen na modelu S2F, je o poznání skromnější, i když stále počítá s cenovou BTC do konce letošního roku nad hranicí 100 000 USD. Vyjádřeno v číslech: v prosinci by měla cena BTC dosáhnout 135 000 dolarů a v listopadu pak 98 000 USD.

Pokud by primární kryptoměna na konci listopadu skutečně dosáhla takové cenovky, musela by oproti dnešním cenám zvýšit svou hodnotu v USD o zhruba 60 %. Ačkoli to na první pohled zní jako obtížný cíl, BTC nám v minulosti dokázal, že je takových pohybů rozhodně schopen. Připomínám, že jen v říjnu Bitcoin vzrostl o více než 40 %.

PlanB a jeho cenové předpovědi

Při hodnocení nadcházejících cenových předpovědí stojí za to se podívat do historie na jeho předchozí predikce. Výše zmíněný „nejhorší scénář“ znamenal, že Bitcoin na konci srpna uzavřel na hodnotě 47 000 USD a na konci září pak mírně ustoupil na 43 000 USD. Zajímavé je, že obě prognózy se naplnily.

Na konci října pak BTC uzavřel na úrovni 61 000 USD, zatímco předpověď počítala s 63 000 USD. PlanB se k tomu vyjádřil, že 3% odchylka je pouhá „zaokrouhlovací chyba“ a dodal, že je to „stále dost blízko jeho předpovědi“.

Závěr

Zdá se, že raketový vzestup Bitcoinu na 100 000 USD do konce roku je názor, který sdílí mnoho více či méně zasvěcených osob kryptoměnového průmyslu a dokonce i jeho dřívějších kritiků.

Jedním z nich je i „Vlk z Wall Street“ Jordan Belfort. Ten aktuálně zastává názor jako generální ředitel Chainalysis Adam Back či Anthony Scaramucci, kteří pokoření cenové hranice 100 000 USD za 1 Bitcoin do konce roku předpovídají též. Tak snad budou mít pánové pravdu!

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: