PlanB: Bitcoin se nezastaví na 100 tisících, ale ATH bude nad 288 000 USD

5
planeta

Bitcoinový nadšenec PlanB, který je autorem známého modelu stock to flow, říká, že největší kryptoměna vzroste přibližně ještě pětkrát ze svých současných cenových úrovní.

Cenový target od PlanB

Analytik, který jako první použil model stock to flow na Bitcoin, věří, že BTC proletí kolem cenové hladiny 100 000 USD, na kterou se mnoho příznivců Bitcoinu soustředí. Jedná se přitom o hladinu, kterou předpověděl jeho původní stock to flow model mnohem dřív, než začal současný bull market. PlanB často v minulosti upozornil na to, že cena BTC jeho model pozoruhodně věrně následuje.

Na obrázku níže vidíte původní S2F model s targetem nad 100 tisíc $ do roku 2022.

Zdroj: Digitalik.net

288 tisíc dolarů

Model proslavený analytikem PlanB počítá poměr množství komodity v oběhu s množstvím vyprodukovaným každý rok, které přitéká do zásoby. Původně se používal pro drahé kovy, jako je zlato a stříbro.

Bitcoiner nyní shrnuje, jak se cena BTC pohybovala v době uzavření několika posledních měsíčních svíček a co očekává dále. Říká:

Prosincové zavření: 28 992 USD. Uzavření v lednu: 33 141 $. Únor uzavřen na: 45 240 $. Cena 17. března: 55 000 $.

Jsme jen 3,5 měsíce v bitcoinovém býčím trhu. Podle mého názoru se BTC nezastaví na 100 000 $, ale bude pokračovat na průměrnou cenovou hladinu S2FX 288 000 $ (historické maximum bude vyšší).“

Zdroj: Twitter

Pochybnosti

Článek by nebyl kompletní, kdybychom nezmínili také názory kritiků tohoto modelu. Jednou ze základních výtek vůči S2F je absence poptávky. Ekonomové obvykle neakceptují model prosazovaný analytikem PlanB proto, že vůbec nebere v potaz základní tržní princip, tedy že se cena stanovuje podle nabídky a poptávky.

Závěr

PlanB, který o sobě říká, že je čtyřicátník z Holandska a člen institucionálního investičního týmu, který spravuje aktiva za zhruba 100 miliard dolarů, je hlavním propagátorem S2F pro BTC. Ačkoli stock to flow původně ukazuje target nad 100 tisíci dolary do konce cyklu, analytik používá novější verzi, která počítá s cenou nad 288 000 USD do příštího halvingu.

 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře