PlanB: Bitcoin se nezastaví na 100 tisících, ale ATH bude nad 288 000 USD

3.9
(13)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bitcoinový nadšenec PlanB, který je autorem známého modelu stock to flow, říká, že největší kryptoměna vzroste přibližně ještě pětkrát ze svých současných cenových úrovní.

Cenový target od PlanB

Analytik, který jako první použil model stock to flow na Bitcoin, věří, že BTC proletí kolem cenové hladiny 100 000 USD, na kterou se mnoho příznivců Bitcoinu soustředí. Jedná se přitom o hladinu, kterou předpověděl jeho původní stock to flow model mnohem dřív, než začal současný bull market. PlanB často v minulosti upozornil na to, že cena BTC jeho model pozoruhodně věrně následuje.

Na obrázku níže vidíte původní S2F model s targetem nad 100 tisíc $ do roku 2022.

Zdroj: Digitalik.net

288 tisíc dolarů

Model proslavený analytikem PlanB počítá poměr množství komodity v oběhu s množstvím vyprodukovaným každý rok, které přitéká do zásoby. Původně se používal pro drahé kovy, jako je zlato a stříbro.

Bitcoiner nyní shrnuje, jak se cena BTC pohybovala v době uzavření několika posledních měsíčních svíček a co očekává dále. Říká:

Prosincové zavření: 28 992 USD. Uzavření v lednu: 33 141 $. Únor uzavřen na: 45 240 $. Cena 17. března: 55 000 $.

Jsme jen 3,5 měsíce v bitcoinovém býčím trhu. Podle mého názoru se BTC nezastaví na 100 000 $, ale bude pokračovat na průměrnou cenovou hladinu S2FX 288 000 $ (historické maximum bude vyšší).“

Zdroj: Twitter

Pochybnosti

Článek by nebyl kompletní, kdybychom nezmínili také názory kritiků tohoto modelu. Jednou ze základních výtek vůči S2F je absence poptávky. Ekonomové obvykle neakceptují model prosazovaný analytikem PlanB proto, že vůbec nebere v potaz základní tržní princip, tedy že se cena stanovuje podle nabídky a poptávky.

Závěr

PlanB, který o sobě říká, že je čtyřicátník z Holandska a člen institucionálního investičního týmu, který spravuje aktiva za zhruba 100 miliard dolarů, je hlavním propagátorem S2F pro BTC. Ačkoli stock to flow původně ukazuje target nad 100 tisíci dolary do konce cyklu, analytik používá novější verzi, která počítá s cenou nad 288 000 USD do příštího halvingu.

 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

A pokud do toho svého geniálního modelu dosadí data z minulosti, uvidí tam pro jaro 2020 cenu 4tis ? Tím mu nechci rýpat do modelu, jen se tak ptám…

Michal

Celej stock to flow model je píč*vina 😀 Proč to nefunguje třeba na Xrp? Navíc to nepočítá s poptávkou. Nikdo neví, kde je strop, kam už to nepůjde. Prostě třeba o Bitcoin bude mít zájem jen miliarda lidí a víc ne. To nikdo neví. Zlato taky nemá každej, i když teoreticky je to zajištění proti inflaci. Prostě to lidi nezajímá, nezajímá je zajištění proti inflaci a když nastane hyperinflace, tak čumí jak vyvoraný myši 😀 Opravdu velmi pochybuji, že se tenhle mindset někdy změní.

Spaik

…co to je za dementni otazku “proc nefunguje treba na xrp”……XRP ma snad jasne dane parametry? XRP prochazi pravidelnym halvingem? XRP ma matematicky stanoveno kolik se ho “vytezi” (rozumej uvolni) na trh kazdy mesic/rok? S2F neni zadna novinka je to model ktery existoval jiz davno pred existenci crypta…tady ho jen nekdo dal do kontextu s BTC…
Jedina pi*ovina tady je to co poti tvoje nevzdelana duta hlava do klavesnice…

Radek

Říkat, že zlato nemá každej, protože někoho nezajímá je podle mě hloupost. To už častější důvod pro to, že zlato mnoho lidí nemá je proto, že na něj nemá peníze, nebo že ho nechtějí.
Další věc je, že vůbec nejde o množství lidí v systému, ale o množství peněz.
Xrp takhle nefunguje, protože je to úplně jiná kryptoměna, hlavní rozdíl je v tom, že je centralizovaná, takže srovnání nelze dělat.

Spaik

jestli nejsi slepy tak vidis ze ten model je postaven od pocatku existence BTC az cca do roku 2025.
ten model pocita s mesicni close ne s nejnizsi denni v danem mesici…jestli vubec chapes o cem pisu.
Takze ano, propad z kraje roku 2020 tam je krasne a zretelne videt…

Reklama: