Ray Dalio: Šokující daňové změny mohou čekat investory do BTC a zlata

3.7
(13)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Veteránský manažer hedgeových fondů, investor a miliardář Ray Dalio varuje investory do Bitcoinu a zlata. Říká, abyste se připravili na potenciální velké daňové změny.

Blíží se šokující daňové změny?

Jak víte, zlato a Bitcoin patří do skupiny protiinflačních aktiv. Investoři je vyhledávají, protože věří v jejich schopnost v dlouhodobém horizontu uchovat hodnotu a chrání se tak proti znehodnocování fiat měny.

Zakladatel Bridgewater Associates však nyní říká, že věří, že američtí tvůrci politik mohou začít využívat daňový zákon k přesunu kapitálu od aktiv s hodnotu a do aktiv založených na dluhu. K tomu podle něj může dojít proto, že se vláda pokusí získat více peněz a ovlivnit kapitálové toky v ekonomice.

Uvedl:

„Na základě toho, jak věci fungovaly historicky, i co se děje nyní, jsem přesvědčen, že daňové změny budou hrát také důležitou roli při řízení kapitálových toků do různých investičních aktiv a na různá místa a tyto pohyby ovlivní pohyby trhu.“

Zaútočí vlády zákeřně na investory do zlata a BTC?

„Šokující“ daně zaměřené na Bitcoin a zlato budou součástí nové ekonomické politiky, předpovídá miliardář. Opírá se přitom o chování vlád v minulosti…

„Pokud má být historie a logika vodítkem, tvůrci politiky, kterým chybí peníze, zvýší daně a nebudou se jim líbit tyto pohyby kapitálu pryč z dluhových aktiv a do jiného úložiště hodnoty a jiných daňových domén, takže by mohli velmi dobře ukládat zákazy proti pohybu kapitálu do jiných aktiv (např. zlato, Bitcoin, atd.) a na jiná místa. Tyto daňové změny mohou být ještě víc šokující, než se očekávalo“

USA

Ray Dalio hovoří o Spojených státech a není jasné, do jaké míry může být podobné chování očekáváno od vlády EU, Ruska, Číny a v jiných částech světa… Co se týče USA, miliardář říká, že takový konkrétní zákon sice nepříjde ještě letos, ale šance na tyto šokující změny v příštích několika letech jsou značné, a dodává:

„Spojené státy by mohly být vnímány jako místo, které je nehostinné pro kapitalismus a kapitalisty. 

Konflikty se mohou v již tak obtížných dobách zvětšit, jsou-li doprovázeny velkým bohatstvím, hodnotami a politickými mezerami, a prostředí se může stát nehostinným pro kapitalisty, což je [v takovém případě] povede k tomu, aby utíkali z méně pohostinných míst do pohostinnějších míst.“

Závěr

Vláda USA se podle Raymonda Thomase Dalia, miliardářského manažera hedgeových fondů a filantropa, který od roku 1985 pracoval jako hlavní investiční ředitel největšího hedgeového fondu na světě Bridgewater Associates, pokusí pomocí daní zaútočit na investory do zlata a Bitcoinu. To je podle něj pravděpodobné na základě historie a vláda to bude považovat za způsob, jak si zvýšit příjmy a omezit kapitálové toky pryč z dluhových aktiv a do jiných jurisdikcí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: