Glassnode: Při propadu z historickckýh maxim došlo k rekordním likvidacím pákových trading pozic na BTC

3.7
(23)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Propad z aktuálního cenového maxima na Bitcoinu byl doprovázen rekordním množstvím pákových obchodů, u kterých došlo k likvidacím, uvádí Glassnode.

Pro začátečníky

Obchodníci s kryptoměnami mají ve zvyku v diskuzi ledacos přikrášlit, aby vypadali dobře. Začátečníci mohou nabýt dojmu, že být úspěšný obchodník s Bitcoinem je brnkačka a není se téměř čeho bát. Výjimkou nejsou ani poněkud matoucí reklamy na platformy či „úžasné“ trading signály.

Nejdena taková reklama vykresluje tradera jako úspěšného kravaťáka, který odkládá oblek když jde „do práce“ někde na slunečné pláži. Zatímco si herec užívá lehkou koupel a usměvavou obsluhu s koktejlem a bazénem, skutečný trader často někde do noci vysedává u grafů, trpí špatným spánkem a vysokým stresem z nejistých výsledků.

Rekordní likvidace

Pozor byste si měli dát především na pákový trading. Pravidelně zde dochází k masivnímu množství zlikvidovaných pozic. Tentokrát přinesl rekordní likvidace poměrně nečekaný propad po víkendovém dosažení ATH nad 61 tisíci dolarů za BTC…

Trh s bitcoiny 15. března důrazně odmítl cenové úrovně nad 60 000 USD. Nadměrný pákový efekt pak způsobil likvidace longů v rekordní hodnotě 500 milionů USD za pouhých 60 minut. Některé zdroje pak dokonce uvádějí až 975 milionů USD. Zakladatelé Glassnode, Jan & Yann, zdůraznili, že šlo o nový rekord, pokud jde o likvidace, s tím, že více než polovina otevřených futures kontraktů byla napákována nejméně 20krát.

Uvedli:

„Jen za poslední hodinu bylo zlikvidováno téměř 500 milionů $ v Bitcoin long pozicích, jedná se o historické ATH. V systému je nadměrná chamtivost, přičemž 60 % kontraktů je 20x a více. Likvidace longů jsou artefaktem současného býčího trhu.“

Není to poprvé ani naposledy

Je třeba si uvědomit, že ačkoli Glassnode označila pondělní likvidace za historicky nejvyšší, ve skutečnosti se nejedná o žádnou novinku. Obchodníci s Bitcoinem, kteří využívají páku, pravidelně vykazují signifikantní likvidace za stovky milionů až miliardy dolarů. I to je důvod, proč by začátečníci měli být extrémně ostražití, pokud jde o páku na Bitcoin futures burzách.

Závěr

Korekce po dosažení hodnot nad 61 tisíci dolarů o víkendu je třetím hlavním propadem současného býčího cyklu. Celkově při ní bylo zlikvidováno přibližně 2,2 miliardy USD pákových pozic během 24 hodin.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 23

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: