Glassnode: Při propadu z historickckýh maxim došlo k rekordním likvidacím pákových trading pozic na BTC

3.7
(23)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Propad z aktuálního cenového maxima na Bitcoinu byl doprovázen rekordním množstvím pákových obchodů, u kterých došlo k likvidacím, uvádí Glassnode.

Pro začátečníky

Obchodníci s kryptoměnami mají ve zvyku v diskuzi ledacos přikrášlit, aby vypadali dobře. Začátečníci mohou nabýt dojmu, že být úspěšný obchodník s Bitcoinem je brnkačka a není se téměř čeho bát. Výjimkou nejsou ani poněkud matoucí reklamy na platformy či “úžasné” trading signály.

Nejdena taková reklama vykresluje tradera jako úspěšného kravaťáka, který odkládá oblek když jde “do práce” někde na slunečné pláži. Zatímco si herec užívá lehkou koupel a usměvavou obsluhu s koktejlem a bazénem, skutečný trader často někde do noci vysedává u grafů, trpí špatným spánkem a vysokým stresem z nejistých výsledků.

Rekordní likvidace

Pozor byste si měli dát především na pákový trading. Pravidelně zde dochází k masivnímu množství zlikvidovaných pozic. Tentokrát přinesl rekordní likvidace poměrně nečekaný propad po víkendovém dosažení ATH nad 61 tisíci dolarů za BTC…

Trh s bitcoiny 15. března důrazně odmítl cenové úrovně nad 60 000 USD. Nadměrný pákový efekt pak způsobil likvidace longů v rekordní hodnotě 500 milionů USD za pouhých 60 minut. Některé zdroje pak dokonce uvádějí až 975 milionů USD. Zakladatelé Glassnode, Jan & Yann, zdůraznili, že šlo o nový rekord, pokud jde o likvidace, s tím, že více než polovina otevřených futures kontraktů byla napákována nejméně 20krát.

Uvedli:

„Jen za poslední hodinu bylo zlikvidováno téměř 500 milionů $ v Bitcoin long pozicích, jedná se o historické ATH. V systému je nadměrná chamtivost, přičemž 60 % kontraktů je 20x a více. Likvidace longů jsou artefaktem současného býčího trhu.”

Není to poprvé ani naposledy

Je třeba si uvědomit, že ačkoli Glassnode označila pondělní likvidace za historicky nejvyšší, ve skutečnosti se nejedná o žádnou novinku. Obchodníci s Bitcoinem, kteří využívají páku, pravidelně vykazují signifikantní likvidace za stovky milionů až miliardy dolarů. I to je důvod, proč by začátečníci měli být extrémně ostražití, pokud jde o páku na Bitcoin futures burzách.

Závěr

Korekce po dosažení hodnot nad 61 tisíci dolarů o víkendu je třetím hlavním propadem současného býčího cyklu. Celkově při ní bylo zlikvidováno přibližně 2,2 miliardy USD pákových pozic během 24 hodin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 23

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
btc mačo king

Může někdo osvětlit jestli tyto likvidace jsou pro btc pozitivní nebo ne? a proč? sem mačo

Jiří

Ano i ne.
Ano – protože každej vydělanej dolar musí někdo prodělat .
Ne – protože v tom bude spousta retail začátečníků kteří po takřka instantně spáleným kapitálu jen stěží budou hledat znovu odvahu a důvěru se do btc vrátit . Na druhou stranu to opět trochu pročistí trh . Vcelku bych řekl že je to spíš neutrální .

Petr

Bože…Každý “vydělaný” dolar samozřejmě nemusí někdo prodělat. V silném býčim trendu je zkrátka nabídka malá, je méně traderů, ochotných prodávat za aktuální cenu, což posouvá cenu poptávky postupně vzhůru – abycg nakoupil požadovaný objem, musím zvýšit cenu…Cena tak může výrazně vzrůst i nacrelativně malém objemu klidně o 10%.BTC tak získá třeba 100 mld na kapitalizaci, ale přiteklo do něj třeba jen 100 mil. Nikdo při tom (kromě šortařů) neprodělává. Likvidace pákových longů bez nějakého crashe ceny je jednoznačně pozitivní, drží to trh ve stavu umožňujícím další postupný růst, když se vše našponuje na naprosté maximum (půjčky, long pozice, greed), je cesta už jen dolů…

Ondra

Pro btc je to úplně jedno. Ti co likvidovali pozice buď krásně vydělali, nebo těžce prodělali. Záleží kde nastoupili.

JohnyKacko

Neregulované kryptoburzy jsou semeništěm spekulantů, kteří si tady můžou dovolit všechno, je to takový divoký západ, stačí mít potřebný kapitál.
Být to na klasické burze SEC by to začal vyšetřovat jako manipulaci s cenou.
Ne tohle fakt pro BTC ani jinou kryptoměnu není pozitivní.

Poslední editace 3 let před přes JohnyKacko
spot_img