Většina akreditovaných investorů zvažuje nákup kryptoměn v roce 2021

4
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Platforma Xangle poskytující data v reálném čase uživatelům kryptoměn provedla průzkum, na jehož základě uvádí, že většina akreditovaných investorů plánuje letos koupit kryptoměnu.

Většina investorů nakoupí kryptoměny

V nové zprávě společnost Xangle informovala o provedeném průzkumu, kterého se zůčastnilo 379 autorizovaných investorů v USA. Podle zjištění se velká většina z nich rozhodla investovat do kryptoměny. Konkrétně plánuje investovat do Bitcoinu v příštích 12 měsících 74 % z nich.

A nejen, že většina akreditovaných investorů plánuje nákup Bitcoinu, 70 % jich již do vlajkové kryptoměny investovalo. A ještě více, konkrétně 79 % investorů, společnosti Xangle sdělilo, že pohlížejí na Bitcoin jako na dlouhodobé i krátkodobé úložiště hodnoty, které bude generovat vysoké výnosy.

Kdo se zůčastnil?

Americká komise pro cenné papíry (SEC) definuje akreditované investory jako jednotlivce s ročním příjmem 200 000 USD nebo společným příjmem 300 000 USD za poslední dva roky a s očekáváním, že tohoto příjmu dosáhnou v aktuálním roce.

Půl milionu dolarů

Největší část těchto jedinců s vysokými příjmy podle průzkumu Xangle plánuje investovat více než 500 000 USD. Půl milionu USD je tedy jakási základní výše investice, kterou podle průzkumu akreditovaní investoři hodlají vložit do kryptomarketu.

Společnost uvedla:

„Zatímco naši respondenti měli různé preferované částky investic, většina (28,7 %) souhlasila s tím, že 500 000 USD a více byla dobrá částka. Pokud víme, že většina našich respondentů má ve svých portfoliích zainvestováno 1 milion USD nebo více, znamená to, že mnoho našich respondentů, kteří chtějí investovat do Bitcoinu, jsou ochotni udělat z [BTC] polovinu jejich portfolia.“

Další čekají na pokles

25,8 % respondentů dále uvádí, že s investicí čekají na pokles volatility Bitcoinu a stabilizaci ceny. Dále by se podle 22,6 % akreditovaných investorů „měla ukázat správná příležitost k investování, což se podle respondentů dosud nestalo.“

Kromě toho mnozí čekají na vyjasnění regulační otázky, což se zatím nestalo. Zajímavostí je, že 90 % akreditovaných investorů se dokonce dívá za hranice Bitcoinu a do sektoru decentralizovaného financování (DeFi).

„Akreditovaní investoři vkládají kapitál nejen do Bitcoinu a dalších kryptoměn, ale chtějí rozšířit své portfolio i o produkty DeFi.“

Závěr

Výzkum, který zveřejnila společnost Xangle, je neobvykle optimistický ohledně chuti investorů s velkým kapitálem na Bitcoin. Většina z nich údajně již koupila Bitcoin a hodlá nějaký nakoupit také v roce 2021. Nedívají se přitom již pouze na BTC, ale zajímají se také o další kryptoměny, včetně DeFi projektů.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: