Top 10 datových zdrojů pro obchodníky s kryptoměnami

4.5
(11)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Pseudonymní krypto youtuber Coin Bureau popisuje hlavní nástroje, které mohou obchodníci s kryptoměnami využít pro zlepšení přehledu o situaci na trhu.

Top 10 datových zdrojů na trhu s kryptoměnami

V tomto článku si představíme tipy na zajímavé datové nástroje a zdroje dat pro obchodníky s kryptoměnami. Jedná se o výběr sestavený youtube kanálem Coin Bureau.

Altcoin Season Index

Nástrojem číslo jedna na seznamu Coin Bureau je index altcoinové sezóny na Blockchaincenter.net, který podle něj může obchodníkům pomoci při střídání nálad na trhu s Bitcoinem a altcoiny.

„Obvykle je optimální mít většinu svého kryptoměnového portfolia v Bitcoinu před začátkem bitcoinové sezóny a statnou altcoinovou pozici před odpálením altseason. Cyklujte a odcházejte z bitcoinů a altcoinů ve správný čas a pravděpodobně jste na cestě pro nějaké docela šílené zisky…

Tento index je tvořen skórem od nuly do 100, přičemž skóre pod 25 znamená, že bitcoinová sezóna je v plném proudu, a skóre nad 75 je altcoinová sezóna.

CryptoQuant

Web pro analytiku dat CryptoQuant poskytuje grafické vizualizace toků Bitcoinu, Etherea a dalších altcoinů.

„Jedna věc, kterou považuji za zvlášť užitečnou, je podívat se na graf čistých toků všech burz [all exchanges net flows]. To mi pomáhá získat představu o čistém přílivu a odlivu prostředků z kryptoburz…”

CoinMarketCal

CoinMarketCal poskytuje uživatelům aktuální informace o všech důležitých událostech přicházejících pro jejich oblíbené krypto projekty.

Glassnode

Podle Coin Bureau poskytuje Glassnode nejlepší on-chain analytiku pro BTC a ETH na trhu. Obchodník říká, že používá zejména ukazatel čistého nerealizovaného zisku / ztráty (NUPL) společnosti Glassnode, který odhaluje, jaké procento investorů je v daném okamžiku v zisku.

Coin Bureau dodává, že když je velká většina investorů v zisku, může to značit fázi euforie cyklu, která může předcházet těsně před velkým krachem.

Coin Dance

Statistickou platformu Coin Dance analtik používá k získání širší perspektivy v krypto prostředí a k měření tempa přijetí kryptoměny v různých regionech.

3Commas

Další na seznamu je 3Commas, která traderům umožňuje otestovat své strategie proti historickým datům a v reálném čase, aniž by museli riskovat svůj kapitál.

ByBt

ByBt je nástroj pro analýzu dat o derivátech. Analytik jej doporučuje pro zkušenější obchodníky, kteří pro svou obchodní strategii používají údaje o trzích s deriváty.

CryptoPanic

CryptoPanic je platforma agregující zprávy z mnoha různých zdrojů. Najdete zde najzajímavější zprávy napříč zahraničními kryptoweby, blogy či z tvorby tvůrců videí.

Messari

Online databáze pro obchodníky s kryptoměnami společnosti Messari poskytuje množství dat a nástrojů.

TradingView

Pravděpodobně nejpoužívanější nástroj pro práci s grafy a technickou analýzu, který zná každý trader.

Závěr

Výběr je bohatý, snad jste si něco zajímavého pro své obchodování s kryptoměnami našli i vy. A pokud máte pocit, že zde něco chybí, napište nám to do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Matějovo

mě tady chybí intuice, ale dá to práci rozeznat její hlas od hlasu ega 😀 docela spolehlivý zdroj, pokud se to člověk naučí používat 😉

abc

No nejlepsi je stejne si hodit kostkou , nebo rovnou provaz …

spot_img