Nový kryptoměnový web pod taktovkou Chainalysis pro všechny!

5
(2)

Zprávy a souhrny

Společnost Chainalysis, která se zabývá analýzou blockchainových dat a patří mezi naprostou špičku v oboru, ohlásila spuštění nového webu. Na něm bude přehlednou formou zveřejňovat agregovaná data jednotlivých blockchainů a uživatelé tak získají rychlý přehled o dění na kryptografických trzích. 

Firma doufá, že tento jejich krok pomůže přilákat na kryptoměnový trh tradiční investory.

Chainalysis představuje Market Intel

Nově spuštěný web se jmenuje Market Intel (odkaz zde) a je zaměřen na správce aktiv a finanční regulátory, kteří mají zájem o sledování dění a kondice kryptoměnových trhů.

Web, jehož beta verze je v současné době zdarma a přístupná široké veřejnosti, bude poskytovat denní metriky obchodování, poptávky, nabídky, rizika a také nabídne pohled na to, jak jednotlivé kryptoměny proudí mezi různými subjekty a regiony. Aktuálně lze takto podrobně sledovat na stránkách  Bitcoin, Ethereum, Tether, Bitcoin Cash a Litecoin.

Jeden z grafů Market Intel

V rozhovoru pro The Block hlavní ekonom společnosti Chainanalysis Philip Gradwell sdělil, že Market Intel je v některých ohledech reakcí na zpětnou vazbu regulačních orgánů, tradičních správců aktiv a také „obyčejných lidí“, kteří se nemusí nutně zajímat o sofistikovanější analytické produkty společnosti Blockanalysis, ale chtějí více informací o kryptoměnových trzích.

Plány a budoucnost

Gradwell dále uvedl, že se jedná o dlouhodobější projekt, neboť trh s takto sofistikovanými metodami blockchainů je poměrně úzký. A jak sám přiznává, očekává, že pokud budou k dispozici lepší informace o digitálních měnách, investoři budou ochotnější vstoupit na kryptoměnový trh a za informace, které Market Intel poskytuje zatím zdarma, v budoucnu možná také zaplatit.

„Odvedli jsme velký kus práce, abychom se posunuli od převážně technických metrik a snažíme se dívat na věci více realističtějším pohledem“

V praxi to kupříkladu znamená, že firma strávila rok vývojem algoritmu, který se snaží odhadovat toky směn z krypta-na-fiat a získávat tak co nejreálnější počet lidí, kteří na kryptoměnách vydělávají, oproti tokům z jedné virtuální měny na druhou.

Nový web by měl také sledovat rizika spojená s kryptoměnami, včetně „známých nezákonných toků“.

Závěr

Současná beta verze produktu Market Intel bude k dispozici zdarma a společnosti zatím v tuto chvíli nemá žádné plány, kdy by mělo dojít ke změně. Osobně mi web přijde přehledný, rychlý a informačně zajímavý a minimálně za vyzkoušení určitě stojí. A jak se líbí vám?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: