Generální ředitel Binance reagoval na obvinění společnosti Chainalysis

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, na svém Twitteru zpochybnil nedávné zprávy od analytické společnosti Blockchain Chainalysis.

CZ reaguje na obvinění

Ve zprávě z 15. ledna firma tvrdila, že Binance v roce 2019 obdržela přibližně jednu čtvrtinu všech kryptoměn vypranou prostřednictvím OTC brokerů.

Ačkoli Chainalysis primárně obviňovala OTC makléře, kteří zpočátku zasílali vyprané prostředky na burzy, poté dodala, že burzy by měly udělat více, aby se takovým situacím předcházelo.

„Vyzýváme také burzy, aby prováděly rozsáhlejší riziková opatření u OTC brokerů a dalších  přidružených služeb provozovaných na jejich platformě,“

uvedla firma ve své zprávě.

Zhao odpověděl na tuto zprávu tím, že kritizoval ziskový přístup firmy ke sdílení dat a poznamenal, že burzy musí platit za přístup k údajům souvisejícím s nedovolenou činností:

Zhao dále navrhl, že zpráva by mohla porušit přísliby důvěrnosti klientů společnosti Chainalysis. Dodal, že analytická firma by měla zveřejňovat nezpracovaná data nezákonných transakcí namísto vydávání špatných tiskových zpráv, které se týkají jejích klientů.

Chainalysis mezitím prohlásila, že cílem zprávy je „podporovat dobrou práci burz,“ která zastavuje nedovolenou činnost. Uvedli, že zpráva není zaměřena na Binance, kterou považuje za dlouhodobého partnera.

Transparentní analýza

Není jasné, jak bude fungovat plně transparentní systém analýzy, jak popisuje Zhao. Některé analytické firmy, jako je Slowmist, poskytují plný seznam provedených útoků. Kromě toho někteří průzkumníci bloků, jako je Etherscan, odhalují nezákonné transakce.

Zdá se však nepravděpodobné, že by nezpracovaná data byla užitečná. Protože data musí být přizpůsobena každému klientovi, a za tuto službu klienti samozřejmě platí.

To také znamená, že většina velkých analytických firem v oblasti blockchainu – včetně Chainalysis, Ciphertrace a Elliptic – publikuje příležitostné veřejné zprávy místo poskytování reálných dat veřejnosti.

Závěr

Nikdo pravděpodobně nemá momentálně větší problém s hackery, než kryptokomunita. Snad se to časem zlepší.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře