Blockchain bude v roce 2020 nejžádanější technickou dovedností

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovější studie dceřiné vzdělávací společnosti sítě LinkedIn, Linked Learning, bude blockchain v letošním roce nejžádanější a zároveň nejtěžší dovedností.

Blockchain překonal cloud computing a umělou inteligenci

V roce 2019 předběhl blockchain jako obtížná dovednost cloud computing, umělou inteligenci nebo UX design a podle LinkedIn se stal dokonce přední světovou dovedností v oboru. Pro rok 2020 tak společnosti hledají osoby s dovednostmi v oblasti  blockchainu.

LinkedIn na svém blogu zveřejnil příspěvek, kde nastínil obrovský potenciál technologie blockchain, pokud jde o časově efektivní, levnou, bezpečnou a decentralizovanou metodu pro sledování transakcí všech typů.

linkedin
Zdroj: LinkedIn Learning

Ve svém příspěvku také zdůraznili, že technologii aktivně implementují přední světové společnosti jako IBM, Amazon, Microsoft, ale i finanční giganti jako American Express nebo JPMorgan.

Potenciál blockchainu je obrovský

LinkedIn dále uvedl, že blockchain je nejžádanější dovedností ve Spojených státech amerických, Velké Británii, Francii, Německu a Austrálii. Mezi nejpokrokovější země v zavádění blockchainu se stále řadí Čína.

„Blockchain se vynořil z kdysi stinného světa kryptoměn a stal se obchodním řešením při hledání problémů. Zaměstnavatelé by se tedy měli začít seznamovat s tím, jak technologie blockchainu funguje, jaké jsou přínosy a pro koho má být určená.“

LinkedIn měřil poptávku pomocí dovedností uvedených na profilech LinkedIn, kteří obdrželi nejvyšší hodnocení. Do hodnocení také byla zahrnuta velká města se 100 000 členy na síti LinkedIn.

Závěr

LinkedIn již v minulosti zdůraznil význam distribuovaných knih (blockchainu). Počátkem roku 2019 dokonce zařadil tuto technologii mezi nejžádanější dovednosti v nadcházejících letech v rámci Budoucnost dovedností. Ukazuje se tak, že poptávka po odbornících daného odvětví stále roste a v dalších letech by rozhodně neměla stagnovat.

Máte už tuto dovednost na svém LinkedIn profilu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: