3 důvody, proč se kryptoměny po kryptozimě vrátí na trh

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Není žádným tajemstvím, že krypto průmysl v současné době prochází těžkým obdobím, kdy jeho tržní kapitalizace od listopadu 2021 ztratila 2 biliony USD. Ale i když to bude nějakou dobu trvat, zotavení kryptoměn ukáže mnohem ucelenější příběh. Zde jsou tři důvody, proč kryptoprůmysl v dohledné době nezmizí a přežije tuto kryptozimu.

Kryptoměny jsou stále užitečnější

Trh s kryptoměnami je připraven odrazit se ode dna, protože digitální aktiva mají jasné a dlouhodobé výhody. Krypto společnosti pilně pracují na poskytování transparentnějších a efektivnějších finančních služeb, které mají skutečnou užitečnost, jako jsou cenově dostupné převody peněz, okamžité vypořádání a efektivnější přeshraniční platby.

Kryptoměny jsou přínosné i z hlediska ověřování. Tradiční finanční instituce vynakládají obrovské částky na auditory třetích stran, aby zajistily, že všechny pohledávky jsou v účetnictví. Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou postaveny na bezpečných a neměnných blockchainech, usnadňují bezpečnější formy plateb, protože neexistuje žádný centrální bod selhání a všechny transakce jsou viditelné v blockchainu.

Zejména rozvíjející se trhy zaujímají vedoucí postavení v masovém zavádění technologie blockchain, jak podrobně uvádí nejnovější globální index zavádění kryptoměn společnosti Chainalysis, a to především pro převody peněz a jako zajištění proti slabým měnám.

Zatímco během předchozích medvědích trhů panovaly vážné pochybnosti o škálovatelnosti blockchainů, nedávný pokrok dosažený v oblasti transakcí na druhé vrstvě s nulovou znalostí a vývoj decentralizovaných financí a mnoha případů jejich využití dokazuje, že je jen otázkou času, kdy se krypto stane mainstreamem a bude přijato celosvětově.

Toto přijetí začíná finančními případy užití pro sektor B2B a lepšími peer-to-peer transakcemi a pokračuje až k inovativním interakcím poháněným technologií NFT, jako je metaverse Decentraland.

Vize kryptoměn řešit mnohé problémy moderního bankovnictví a zároveň budovat inkluzivnější finanční systém je zde a existují dobré důvody, proč konečná odpověď bude kombinovat kombinaci tradičních aktérů a nových hráčů.

Institucionální investoři se noří

Institucionální investoři si všimli potenciálu kryptoměn a chtějí víc. Vzhledem k tomu, že velká jména jako BlackRock a Coinbase spolupracují na rozšíření přístupu ke kryptoaktivům pro své institucionální investory, je jasné, že tato třída aktiv má skutečný vliv a sílu.

Globální makrofondová hedgeová společnost Brevan Howard získala pro svůj vlajkový krypto nástroj více než 1 miliardu USD. Dokonce i banka JPMorgan poskytla svým klientům v oblasti správy majetku přístup k šesti kryptofondům, což je obzvláště pozoruhodné vzhledem k pověsti generálního ředitele Jamieho Dimona jako skeptika a kritika kryptoaktiv.

Nedávno společnosti Charles Schwab, Citadel Securities a Fidelity Digital Assets oznámily spuštění kryptoburzy EDX Markets, což je nejnovější náznak toho, že tradiční finanční giganti označují svou přítomnost ve světě digitálních aktiv. Kromě toho kolují zvěsti, že společnost Fidelity možná brzy umožní svým 34 milionům retailových investorů nakupovat bitcoiny prostřednictvím své makléřské společnosti.

Navzdory tomu, že je kryptoměna teprve v plenkách, stále představuje pro spotřebitele inovativní způsob, jak diverzifikovat své investice. S tím, jak se na kryptoměny začíná uplatňovat více typů tradičních finančních produktů, jako jsou opce, deriváty a nedistribuovatelné forwardové kontrakty, bude kapacita trhu s digitálními aktivy dále růst.

Stejné produkty budou nejprve využívat profesionálové s jasnou přidanou hodnotou spočívající v odstranění rizik protistrany při zajištění plynulých procesů vypořádání a jasného rámce pro oceňování.

Kryptoměny jsou regulovány, nikoli zakázány

Seriózní aktéři v ekosystému jsou ochotni respektovat dodržování předpisů a regulaci, zčásti proto, že to uvolní potenciál pro masovější přijetí a také pomůže udržet špatné aktéry mimo tento prostor.

Evropská unie nedávno vypracovala a schválila legislativu o trzích s kryptoměnami (Markets in Crypto Assets, MiCA), což je nový kritický soubor předpisů pro kryptoměny, který má vstoupit v platnost v roce 2024. Tato přelomová legislativa spolu s rozšířením stávajících zákonů proti praní špinavých peněz staví Evropskou unii do pozice nejrobustnějšího a nejpromyšlenějšího kryptoregulátora na světě.

Ve Spojených státech se regulační rámec vyvíjí se zpožděním, ale zavedení dvoustranného zákona o odpovědných finančních inovacích, který sponzorovaly senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand, je krokem slibným směrem.

Komise pro cenné papíry a Komise pro obchodování s komoditními futures stále soupeří o pravomoc rozhodnout, zda mají být kryptoaktiva definována jako cenné papíry nebo komodity. Na konci těchto sporů však budou jasné předpisy, kterými se budou řídit společnosti postavené na blockchainech a investoři, kteří chtějí nakupovat další digitální aktiva.

Velká Británie plánuje v blízké budoucnosti schválit regulaci stablecoinů pro platební účely, což by vneslo určitou účinnou jasnost pro krypto společnosti a spotřebitele se sídlem ve Velké Británii. Dalším regionálním centrem, které se brzy etablovalo jako bezpečné místo pro inovace v oblasti digitálních aktiv, je Singapur, ačkoli se očekává, že země v budoucnu zavede přísnější regulační opatření pro retailové investory.

Vzhledem k bezbřehé povaze digitálních aktiv se země rozhodují nezakazovat kryptoaktivy a místo toho zavádějí regulace, aby ochránily investory a zároveň zajistily živnou půdu pro inovace.

Může to nějakou dobu trvat, ale rozumná regulace bude pro účastníky trhu velkým přínosem, protože se zaměří na kriminalitu založenou na kryptoměnách, vnese na trh větší stabilitu a vyřeší technické složitosti spojené se zabezpečením digitálních aktiv a transakcemi s nimi.

Závěr

Kdy si myslíte, že krypto po kryptozimě půjde opět nahoru?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mamlasman

“Krypto společnosti pilně pracují na poskytování transparentnějších a efektivnějších finančních služeb, které mají skutečnou užitečnost, jako jsou cenově dostupné převody peněz, okamžité vypořádání a efektivnější přeshraniční platby.”

To je moc hezké, ale bankám nic nebrání vytvořit centralizovanou kopii těchto služeb nebo jiný, stejně funkci a rychlejší, systém. Jediné co opravdu nedokáží, je konkurovat Bitcoinu. Respektive pokud to udělají, svět bude v pořádku a bitcoin nebude třeba.

Pravděpodobně většina těchto pokusů zůstane jen alternativou, nebo se ukážou být zbytečné. Pokud se tedy bankovní systém definitivně nezhroutí.

spot_img