Ghana se snaží dohánět další země v adopci kryptoměn

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Chainalysis ve své nejnovější zprávě uvádí, že Ghana se v současné době snaží dohnat Nigérii nebo Keňu v adopci kryptoměn. Co dalšího uvádí zpráva Chainalysis o míře adopce v Africe?

Adopce kryptoměn v Ghaně na vzestupu

Analytická společnost Chainalysis před nedávnem vydala zprávu, ve které analyzuje míru adopce v subsaharské Africe. Chainalysis uvádí, že Ghana má potenciál být lídrem v adopci kryptoměn na kontinentu. Západoafrická země tak má šanci v blízké budoucnosti dohnat další africké země.

K rostoucí míře adopce v Ghaně se vyjádřil také generální ředitel společnosti Paxful, Ray Youssef. Ten prohlásil, že mnoho Nigerijců navštěvuje během léta Ghanu a vzdělává tak tamní obyvatele o bitcoinu a dalších kryptoměnách.

Spousta Nigerijců považuje Ghanu za svůj letní domov a tráví tam spoustu času a vzdělávají místní obyvatele o bitcoinech.

Youssef také prohlásil, že celkový objem obchodů na P2P burzách vzrostl za poslední dva roky o více než 400 %. Ray Youssef proto očekává, že Ghana jednoho dne dosáhne podobné úrovně adopce jako Nigérie či Keňa, na základně současných trendů růstu a potřeb obyvatel. Zpráva Chainalysis uvádí:

Celkově očekáváme, že používání kryptoměn v subsaharské bude nadále růst, pokud budou obyvatelé čelit problémům, které krypto pro ně dokáže vyřešit, jako je zachování úspor prostřednictvím ekonomické volatility a umožnění přeshraniční transakcí v místech s přísnou kontrolou kapitálu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 510 USD dle KMC.

Závěr

V současné době vede míru adopce v Africe Nigérie. Situace se však může v blízké budoucnosti rapidně změnit. Nechme se připravit. Na celou zprávu „How Cryptocurrency Meets Residents Economic Needs in Sub-Saharan Africa“ se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: