Chainalysis: Vietnam je aktuálně nejlepší zemí v adopci kryptoměn

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších dat analytické společnosti Chainalysis je Vietnam v současné době globálním lídrem v adopci kryptoměn. Co dalšího uvádí poslední výzkum společnosti Chainalysis a které další země v adopci vedou?

Chainalysis: Vietnam vede v globální adopci kryptoměn

Blockchainová platforma Chainalysis před nedávnem zveřejnila zprávu pod názvem “The 2022 Global Crypto Adoption Index”, která odhalila, že globálním lídrem v adopci kryptoměn je v současné době Vietnam.

Za Vietnamem následovaly Filipíny a Ukrajina. Chainalysis se domnívá, že vysoká popularita kryptoměn v asijských zemích je způsobená blockchainovými hrami a výrazným NFT trhem. Do top 10 se dostala i Čína, která před rokem zakázala veškeré kryptoměny.

Zpráva společnosti Chainalysis mimo jiné uvádí, že míra globální adopce kryptoměn se ochladila vzhledem k současné situaci na kryptoměnovém trhu, která trvá již několik měsíců.

“Naše data ukazují, že celosvětová adopce se v posledním roce vyrovnala poté, co od poloviny roku 2019 trvale rostla. Globální adopce kryptoměn dosáhla svého současného historického maxima ve 2. čtvrtletí 2021.”

Zpráva také ukazuje, že většina zemí v první dvacítce jsou ekonomicky s nižšími středními příjmy (Vietnam, Ukrajina, Nigérie, Indonésie, Filipíny) a středními příjmy (Brazílie, Thajsko, Argentina, Turecko). Žebříček top 20 obsadily také tři silné ekonomiky: USA, Čína a Spojené království.

Rok 2022 je z pohledu adopce kryptoměn slabším rokem. Podle žebříčku adopce kryptoměn se Česká republika nachází na 62. příčce, Slovensko se umístilo na 80. místě. Několik zemí se do průzkumu Chainalysis vůbec nedostalo.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 485 USD dle KMC.

Závěr

Co si o současné míře adopce myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na celý blog společnosti Chainalysis se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img