Aktivita uživatelů her Play-to-Earn vzrostla o 2000 % oproti loňskému roku

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nové údaje o blockchainovém herním prostoru ukazují, že aktivita uživatelů her typu play-to-earn (P2E) v uplynulém roce prudce vzrostla, stejně jako počet unikátních adres peněženek spojených s těmito hrami.

Vysoký zájem o Play-to-Earn

Podle zprávy DappRadar zveřejněné 20. dubna vzrostla aktivita uživatelů na platformách play-to-earn meziročně o 2 000 %. Zpráva zveřejněná ve spolupráci s Blockchain Gaming Alliance (BGA) je zcela zaměřena na oblast blockchainových her, která v posledních 12 měsících zažívá výrazný růst.

Zpráva uvádí, že navzdory “náročnému scénáři z mikro a makroekonomického hlediska” se aktivita v tomto prostoru stabilizovala. Bezpečnostní incidenty, jako byl případ Ronin, zdůraznily, že bezpečnostní rizika existují, ale financování a vývoj zůstávají prioritou.

Tento zájem byl vysoký i na vstupu do roku 2022, přičemž v prvním čtvrtletí tohoto roku tvořilo využití a investice do blockchainových her 52 % všech blockchainových aktivit. Jen v březnu 2022 bylo zaznamenáno 1,22 milionu nových unikátních aktivních peněženek (UAW).

Pozornost hráčů přitahuje nejen Axie Infinity, ale v posledních 12 měsících se rozrostla i řada dalších blockchainových her. Hry jako Crazy Defense Horses a Aavegotchi měly za následek 219% nárůst aktivity na Polygonu od začátku roku.

Pokud jde o výši financování, v prvním čtvrtletí roku 2022 se v odvětví blockchainových her vybralo 2,5 miliardy dolarů, což je o 150 % více než v prvním čtvrtletí roku 2021. Některé z těchto firem se staly nejžhavějšími jmény v blockchainovém prostoru, protože příležitosti, které tato technologie nabízí, zvažují i lidé mimo svět krypta.

Hry P2E podpořené kryptoměnovým a blockchainovým šílenstvím

Blockchain a krypto v poslední době způsobily ve světě her značný rozruch, často za kritiku ze strany zavedené herní komunity. Herní vydavatelé a vývojáři vidí potenciál v revoluci obchodního modelu díky implementaci nových technologií.

Herní giganti jako Ubisoft již začali pracovat s NFT a o zavedení souvisejících změn uvažuje i společnost Square Enix. Generální ředitel společnosti Square Enix totiž věří, že technologie blockchain je budoucností her.

Samozřejmě nebude trvat dlouho, než se dočkáme zásadního narušení, ale i tak je příznačné, že se tolik významných herních firem shoduje na hodnotě NFT a systémů založených na blockchainu. Vzhledem k tomu, jak rostou hry P2E, můžeme dokonce očekávat, že se k nim odhodlá více stávajících herních společností.

Závěr

Hry budou vždy pro lidi možností úniku a díky P2E i možností nějaké kačky do kapsy. Nicméně, kolik z nás utrácí za herní měnu, proč něco z toho nedostat i nazpátek? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img