Vývojář Axie Infinity získal od investorů financování řady B ve výši 152 milionů USD

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Sky Mavis, studio stojící za populární hrou Axie Infinity Nonfungible Token (NFT), oznámilo nové kolo financování společnosti.

V prohlášení vydaném v úterý společnost Sky Mavis oznámila, že uzavřela kolo financování řady B ve výši 152 milionů dolarů.

Podle tohoto oznámení se investičního kola zúčastnili významní investoři do kryptoměn a blockchainu, jako je globální burza FTX či fond rizikového kapitálu Andreessen Horowitz.

Mezi další investory v kole financování ve výši 152 milionů dolarů patřili mimo jiné Accel, Paradigm, Standard Crypto a také Fabric Ventures a Samsung Next.

Výrobce Axie Infinity uvedl, že tyto prostředky použije na „vytvoření ekonomické a finanční svobody pro hráče“ a dodává:

“I když jsme se škálovali ohromujícím tempem, přidání institucionálních investorů do naší komunity nám umožní rozšířit náš dosah, posílit naši legitimitu, pokud jde o regulační ochranu, a poskytne nám flexibilitu při agresivním škálování a najímání, aniž bychom se dotkli naší AXS.“

Token AXS

Úterní zprávy o financování přicházejí hned druhý den poté, co token AXS dosáhl nového historického maxima nad 155 USD. Nyní se obchoduje na úrovni 132 USD.

Parabolický růst cen AXS byl podpořen významným vývojem, jako jsou masivní airdropy a zahájení stakingu AXS.

Společnost Axie v září vydělala zhruba 220 milionů dolarů, což je výrazný pokles z více než 342 milionů dolarů vykázaných v srpnu. Společnost však zaznamenala více než 2,2 miliardy USD v celkovém objemu obchodování

Závěr

Sky Mavis má také plány na významné upgrady své herní platformy a vydání decentralizované burzy založené na Roninu. Ronin je postranní řetězec společnosti Ethereum, který má údajně 4,5 miliardy dolarů již uzamčeno v síti s přibližně 2 miliony uživatelských peněženek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img