Cena Axie Infinity za tři měsíce vzrostla o 1 900 procent

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Axie Infinity je videohra založená na blockchainu, kterou vytvořilo singapurské vývojářské studio Sky Mavis. Videohře roste popularita a její nativní token AXS stále nastavuje nová maxima.

4. října cena tokenu pro správu Axie Infinity Shard (AXS) prudce vzrostla o 36 %, aby dosáhla dalšího historického maxima ve výši 153 $ a dostala se do seznamu top 20 největších kryptoměn dle tržní kapitalizace. Za poslední dva měsíce je to nyní nárůst o 130 %.

AXS
Obrázek od tradingview.com  

Hra Axie Infinity

Axie Infinity je obchodní a bojová hra založená na ethereu, která umožňuje hráčům sbírat, chovat, bojovat a obchodovat s tvory známými jako „osy“ (postavy založené na axolotlu), které jsou digitalizovány jako NFT. Aby mohli noví hráči začít hrát, musí si zakoupit alespoň tři osy.

Hra založená na ethereu dosáhla velkého milníku, když na začátku srpna překonala milion aktivních hráčů. Její fanoušci se nacházejí hlavně v jihovýchodní Asii, přičemž hráčským centrem jsou Filipíny.

Tržby a hráčská základna

Tržní kapitalizace kryptoměny dnes krátce dosáhla 41 miliard dolarů, čímž překonala videohru behemoth Electronic Arts.

Týdenní tržby protokolu dosáhly 34 milionů dolarů, podle údajů poskytnutých společností Token Terminal, která překonala přední trh NFT OpenSea.

Několik hráčů spoléhá na herní tokeny Smooth Love Potion (SLP) jako hlavní zdroj příjmů po ukončení zaměstnání. To dokonce přimělo filipínské regulační orgány, aby na konci srpna navrhly jejich zdanění.

Závěr

Aktuálně se token AXS obchoduje na úrovni 150 USD. Ještě před čtyřmi dny však jeho hodnota byla 70 USD. Za tento nárůst může poptávka po NFT ve hře, která se neustále rozrůstá.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Na kolik vidíte korekci? +- 😀 Asi nějaký drobný tam hodím na long 1y+…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: