Top krypto hry v roce 2020

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Hodnota trhu s videohrami v USA se v roce 2020 odhaduje na 60,4 miliard USD. Spotřebitelské výdaje na videohry jen v USA ve druhém čtvrtletí činily 11,6 miliard USD. Každý, kdo chce vstoupit na tento trh a něco nabídnou nemůže čekat nic jiného než silnou konkurenci. Zde je výběr her, kde si každý najde něco svého.

CryptoKitties

Kryptohry se od roku 2017 dramaticky změnily. Byla to doba, kdy CryptoKitties, první blockchainová hra, proslavila transakce v síti Ethereum na historicky nejvyšší úroveň. Nadšenci CryptoKitty dychtivě nakupovali, chovali, prodávali a shromažďovali rozkošné, virtuální a jedinečné kočky. Vyslali jasný a hlasitý vzkaz do světa: Nezaměnitelné tokeny (NFT) mají skutečnou peněžní hodnotu a jsou zábavné.

zdroj: Crpytokitties.io

První a nejdražší CryptoKitty se prodala za 246 9255 ETH – v té době 117 712 USD (2. prosince 2017). Popularita hry je ve skutečnosti stále vysoká. S denním převodem je podle Etherscan pro NFT stále číslo 1.

Axie Infinity

Číslo dva, Axie Infinity, je standout pro odvážné kombinování prvků DeFi s NFT. Hra Axie Infinity založená na Ethereu je decentralizovaná tahová strategická hra, kde hráči chovají, cvičí a vyměňují NFT fantasy stvoření zvaná „Axies“. Token je nazván AXS – Axie Infinifty Shard – k dispozici (od 27. října 2020) na Binance.

Axie Infinity drží druhou pozici na opensea.io/rankings podle tržní kapitalizace s působivým nárůstem o 26,18 % za posledních 7 dní. Od spuštění hra přilákala přes 7 000 držitelů tokenů a přes 4 500 aktivních účastníků.

Zdroj: https://axieinfinity.com/

Gods Unchained

Gods Unchained je karetní hra srovnatelná s Hearthstone, kde si hráči vytvářejí balíčky jedinečných vzácných karet. Se svým hvězdným týmem bývalých inženýrů Google a Riot Games pod vedením Chrisa Claye, bývalého herního ředitele Magic: The Gathering Arena, získal Gods Unchained financování ve výši 15 milionů dolarů, což mu pomohlo stát se jednou z nejlepších her blockchainové herní komunity.

Na rozdíl od jiných bezplatných her nabízí Gods Unchained hráčům úplné vlastnictví jejich herních předmětů. Tato hra funguje v různých režimech a umožňuje formát pro jednoho nebo více hráčů a zahrnuje konkurenční týdenní turnaje vedoucí k velkým cenám.

Terravirtua

Na čtvrtém místě je pohlcující sběratelská platforma zahrnující mobilní zařízení, AR a VR s jedinečnými sociálními, herními a kreativními zážitky, poháněná a zabezpečená blockchainem. Uživatelé dostávají svou vlastní krypto peněženku Terra financovanou kreditní kartou nebo propojenou s účtem Metamask a financovanou z ETH. Tato platforma vyniká díky téměř nekonečným možnostem sbírání digitálních aktiv. Ve hře lze vlastnit vzácné auto nebo jedinečnou kosmickou loď k prozkoumání VR vesmíru.

To, díky čemu je platforma tak výjimečná, není jen její nekonečný potenciál pro vytváření nových prostředí, ale také její velmi vysoká úroveň grafiky a designu. TerraVirtua je na cestě k tomu, aby se stala vedoucí platformou pro sdílení, obchodování a interakci s digitálními sběratelskými předměty kreativním, sociálním, poutavým a pohlcujícím způsobem.

Tradestars

Tradestars je fantasy akční hra založená na blockchainech Ethereum + Matic Layer 2. Byla spuštěna v lednu 2020 a rychle si získala 30 000 uživatelů. Dále bude vydán fotbal, baseball, basketbal, fotbal, automobilové závody a další sporty. Právě teď se lze předem zaregistrovat na druhou verzi TradeStar, která má vyjít později v listopadu.

Hráči obchodují s fantasy akciemi a jejich hodnota je ovlivněna skutečným výkonem sportovců. Tímto způsobem mohou účastníci využít své sportovní znalosti k vydělávání peněz na svých investicích. TradeStars využívá blockchain k zajištění transparentnosti, decentralizace, nepřetržité likvidity a skutečného digitálního vlastnictví.

Závěr

Svět kryptoher nabízí velké množství možností zábavy. Každý si najde své v tom, co ho baví. Hrajete nějakou kryptohru? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: