04.12.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Klid před bouří?

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Po včerejším Bitcoinu se určitě vyplatí zase přejít na nějaké altcoiny, takže dnes se budeme věnovat trhu s Litecoinem (LTC) a Ethereem (ETH). Posledních pár dní panuje na trhu dost velká nejistota, protože i když Bitcoin dá se říct konsoliduje, tak alty se skoro vůbec nehnou. Avšak nelze tvrdit, že by se na nich vůbec nic nedělo, protože jakási snaha tam byla znát.

Leč docházelo k několika zamítnutím – kdykoliv Bitcoin začne trochu dumpovat, tak alty ihned reagují dost přehnaně. Dejme tedy tomu, že trh je nadmíru nervózní, neboť BTC konsoliduje zrovna na svém all time high a plus k tomu je extrémně přepálený. Nynější podmínky jsou jednoduše pitomé a proto se asi moc nevyplatí čehokoliv účastnit.

Musím opětovně upozornit, že sleduji by oko velké prodeje na burzách a přijde mi, že více jak 48 hodin někdo postupně prodává nemalé částky. Je to ovšem drženo v rozumné míře, aby nedošlo hned ke kolapsu. Skoro to nicméně vypadá, že se nabírají shorty. Ale kdo ví, nelze ani vyloučit ještě jeden spike. Lze předpokládat, že nad ATH je dost stop lossů, které by cenu rychle vyhnaly.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

Na Ethereu nyní víme, že zářiové swing high zafungovalo naprosto spolehlivě jako support. Nicméně v případě prolomení úrovně by z toho byl pravděpodobně rvát až k 418 USD. Každopádně Ethereum po odrazu dokázalo stejně jako Bitcoin pouze těsně vytvořit vyšší vrchol. Evidentně tedy S/R level 625 USD je pro trh tvrdý oříšek.

Následovalo druhé zamítnutí, ale tentokrát ceny nevyklesala vůbec hluboko a už byla tendence o třetí pokus v řadě. Nyní je kurz hned pod odporem a my vidíme, že zatím i třetí pokus není zrovna úspěšný. Čím déle pod rezistencí kurz takhle konsoliduje, tak spolu s tím rostou šance na drop. Nelze se pohybovat pod odporem donekonečna, protože držitelé long pozic nebudou mít nadále motivaci je dále držet.

Jestli ovšem cena prorazí, tak je to pro býčí stranu trhu nesmírný úspěch. Až dojde totiž ke korekci, tak i následný doraz přijde na vyšší cenové hranici. Už nyní je nemalá šance, že se cena Etherea pod 400 USD nedostane. Ti, co nakoupili pod zmíněnou úrovní, tak jsou asi z mých slov rádi. Zas na druhou stranu se žádnými slovy nenechte uchlácholit a svoje pozice si hlídejte a nespoléhejte pouze na náhodu.

Co se ještě týče nějaké likvidní cenové úrovně, tak ta začíná právě kolem 400 USD. I kdybychom pod těch 400 USD šli, tak si nemyslím, že zde kurz dlouho setrvá. Jednoduše proto, že kolem řečené cenové hladiny lze počítat s velkou poptávkou.

Indikátory

Co RSI týče, tak velké plus je, že zde drží zaznačený trend. Případný breakdown by tedy asi znamenal příchod hlubší korekce (třeba k těm 400 USD). Velké mínus je tu však v podobě dost velké medvědí divergence. Jestli se uplatní, tak by to dost bolelo. Na křivkách MACD a histogramu je též dost velká divergence.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Litecoin je na tom obdobně jako Ethereum. Akorát s tím rozdílem, že se nepovedlo překonat poslední high. Co se supportů týče, tak srpnové swing high propad zastavil, ale bylo to vcelku těsné. Knoty svíček totiž dost úroveň přesahují, takže pokud obchodník neměl větší stopku, tak ho to z trhu vyhodilo.

Všimněte si, že knoty se v podstatě dotýkají úrovní, kde je dle Volume profile počátek větší likvidity. Co se týče struktury trhu, tak je to typický V-shape. Jinak u Etherea je ta stejná struktura, akorát jsem to zapomněl zmínit. Tyhle „véčka“ každopádně nejsou zrovna oblíbené, protože obě strany trhu to tzv. vyndá.

Na oplátku víme, že býci jsou agresivní a nebojí se hluboké propady okamžitě vykupovat. Z čehož lze implikovat, že trh s Litecoinem se překlápí do bullish cyklu. K price action asi již víc nemám.

Indikátory

Na RSI držel též trend, který byl podmíněn zakreslenou diagonálou, která byla během toho zběsilého poklesu proražena. Technicky vzato proběhl i retest z druhé strany. Jestliže dojde k odrazu dolů, tak se breakdown i potvrdí. Jinak je ovšem RSI bez anomálie. Co se MACD týče, tak se křivky začínají klikatit jako had a proto jsou generující signály dost nevalidní.

Závěrem

Co se týče prostoru pro růst, tak toho je na Ethereu a Litecoinu hromada. Altcoiny všeobecně nejsou tak extrémně přepálené jako Bitcoin. Že alty v těchto chvílích nerostou je asi opravdu zapříčiněno nejistotou, ale třeba se podmínky do konce týdne ještě změní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře