NFT tokeny pravděpodobně čeká boom

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Non-fungible tokens (NFT) neboli nezaměnitelné tokeny čeká pravděpodobně v blízké budoucnosti velký růst. Tokenizovaná aktiva se totiž stávají stále populárnější.

Boom NFT tokenů

Na nedávné videokonferenci CoinAgenda se host podcastu Bad Crypto Podcast, Joel Comm, rozhovořil o NFT. V rozhovoru zaznělo, že právě tokenizovaná aktiva budou dalším boomem v kryptoměnovém prostředí.

Joel Comm je totiž přesvědčený, že nezaměnitelné tokeny jsou jedinečná kryptoměnová aktiva, která nejsou navzájem identická. V blízké budoucnosti tak zažijí boom stejně jako ICO v roku 2017 až 2018 a decentralizované finance (DeFi) v letošním roce.

Olga Feldmeierová, generální ředitelka švýcarské kryptoburzy Smart Valor, také souhlasila se slovy Joela Comma. V jednom z rozhovoru prohlásila, že NFT tokeny se pomalu, ale jistě „škrábají na povrch“.

„Tokenizace aktiv způsobí řetězovou reakci v různých průmyslových odvětvích, například v hudbě, kdy hudebník může prodávat svůj vlastní obsah přímo prostřednictvím peer-to-peer, aniž by se musel spoléhat na prostředníka.“

Feldmeierová dále dodala, že tokenizace bude postupná a dočkáme se jí v příštích pěti až deset letech.

Klíčový herní průmysl

Dirk Lueth, zakladatel herní společnosti Uplandme, během konference popsal spojení mezi herním průmyslem a NFT. Dle jeho slov jsou digitální sběratelské předměty populární a hráčům tak dávají možnost sdílet nebo prodávat své ukořistěné předměty ostatním hráčům.

„Digitální sběratelské předměty jsou věci, které posunou prostor NFT vpřed. Myslím si, že vše co v současné době vidíme se sběratelskými předměty jako třeba digitální sběratelské karty, je pouhý začátek. Předpokládám, že v budoucnu to půjde mnohem dále, až začneme tokenizovat cokoli na světě.“

Závěr

Umělci, hudebníci, herní společnosti a další mohou těžit z výhod NFT. Můžeme tak v blízké budoucnosti očekávat, že proběhne další boom s nezaměnitelnými tokeny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře