NFT tokeny pravděpodobně čeká boom

4.3
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Non-fungible tokens (NFT) neboli nezaměnitelné tokeny čeká pravděpodobně v blízké budoucnosti velký růst. Tokenizovaná aktiva se totiž stávají stále populárnější.

Boom NFT tokenů

Na nedávné videokonferenci CoinAgenda se host podcastu Bad Crypto Podcast, Joel Comm, rozhovořil o NFT. V rozhovoru zaznělo, že právě tokenizovaná aktiva budou dalším boomem v kryptoměnovém prostředí.

Joel Comm je totiž přesvědčený, že nezaměnitelné tokeny jsou jedinečná kryptoměnová aktiva, která nejsou navzájem identická. V blízké budoucnosti tak zažijí boom stejně jako ICO v roku 2017 až 2018 a decentralizované finance (DeFi) v letošním roce.

Olga Feldmeierová, generální ředitelka švýcarské kryptoburzy Smart Valor, také souhlasila se slovy Joela Comma. V jednom z rozhovoru prohlásila, že NFT tokeny se pomalu, ale jistě „škrábají na povrch“.

„Tokenizace aktiv způsobí řetězovou reakci v různých průmyslových odvětvích, například v hudbě, kdy hudebník může prodávat svůj vlastní obsah přímo prostřednictvím peer-to-peer, aniž by se musel spoléhat na prostředníka.“

Feldmeierová dále dodala, že tokenizace bude postupná a dočkáme se jí v příštích pěti až deset letech.

Klíčový herní průmysl

Dirk Lueth, zakladatel herní společnosti Uplandme, během konference popsal spojení mezi herním průmyslem a NFT. Dle jeho slov jsou digitální sběratelské předměty populární a hráčům tak dávají možnost sdílet nebo prodávat své ukořistěné předměty ostatním hráčům.

„Digitální sběratelské předměty jsou věci, které posunou prostor NFT vpřed. Myslím si, že vše co v současné době vidíme se sběratelskými předměty jako třeba digitální sběratelské karty, je pouhý začátek. Předpokládám, že v budoucnu to půjde mnohem dále, až začneme tokenizovat cokoli na světě.“

Závěr

Umělci, hudebníci, herní společnosti a další mohou těžit z výhod NFT. Můžeme tak v blízké budoucnosti očekávat, že proběhne další boom s nezaměnitelnými tokeny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kai

Poznáte nejaké dobré ktoré sa dajú kúpiť?

Lakatosh(i)

Tak ptat se tady to je trochu ulet…

Karel

Lakatoši úlet je neodpověděl

Lakatosh(i)

Tak mu porad nejakej (s)hitcoin to bude investice..

Petr Gašparík
Hodnocení článku :
     

Tenhle se to neříká, že něco škrábe povrch. Říká se třeba, že jsme teprve na počátku, že se začínají ozývat, že je slyšíme klepat dveře, ale scratch surface nemá otrocký ekvivalent 🙂

Není zač, klíčenku si nechte

spot_img