DeFi se setkává s CryptoKitties: Axie Infinity představí správní tokeny

3
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

DeFi se sbližuje s nenahraditelnými tokeny (NFT). Hra Axie Infinity s podporou Etherea vidí nárůst uživatelů před očekávaným spuštěním správního tokenu.

Inspirace u Tamagotchi a Pokémona

Axie Infinity je decentralizovaná tahová strategická hra, která se inspiruje Pokémonem a Tamagotchi s hráči, kteří jsou schopni pěstovat, bojovat a obchodovat s fantazijními stvořeními, založenými na NFT s názvem „Axie“.

Od uvedení na trh v únoru 2018 přilákala hra více než 7 000 držitelů tokenů a více než 4 500 aktivních uživatelů. Nedávno to byla 11. NFT hra v žebříčku her podle objemu ETH s 4 570 ETH.

Na základě počtu majitelů NFT vystřelila Axie nad všechny tituly zařazené v první desítce podle objemu, s výjimkou Gods Unchained a CryptoKitties.

Axie Infinity sdílí některé vlastnosti s DeFi. Uživatelé skládají průvodce, který instruuje hráče, jak „osadit“ Axies, aby generovali konzistentní příjem.

Nový token před rokem 2021

Hráči mohou v současné době hraním hry získat utility token „Small Love Potion“ (SLP), přičemž tento token je vyžadován pro množení a chov nových Axies. SLP se v současné době obchoduje za 0,046 USD a má 24hodinový objem obchodování 38 200 USD.

Nedávný nárůst u uživatelů Axie Infinity byl též připsán očekávání nadcházejícího správního tokenu.

Token byl oznámen 9. srpna spoluzakladatelem hry Jeffem Zirlinem, který tweetnul, že nativní správní token bude spuštěn před rokem 2021.

Axie nejsou jediní

Axie není jedinou kryptoherní společností, zabývající se přemostěním NFT a DeFi. Společnost Polyient Games oznámila, že vydá členství s tokenem ERC-20 jako odměnou, který lze použít k zajištění likvidity pro tržní fond. V červenci společnost také odhalila, že přinese „decentralizovanou burzu zaměřenou na NFT“ na platformu Ava Labs ‘Avalanche.

Craig Russo z Polyientu popsal NFT jako „samostatné aktivum v DeFi“, zdůrazňující růst úvěrových trhů a částečné obchodování s tokeny.

Do virtuálního hackathonu Kyber DeFi byl rovněž předložen protokol pro sdružování složených pozic (COMP) do obchodovatelných NFT.

Závěr

Správní tokeny a další vývoj NFT her by mohl pomoci k získání nových hráčů. Hrajete již nějakou hru s NFT tokeny?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img