Je Metaverse budoucnost her a NFT obchodů?

4
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nejspíš jste už slyšeli slovo “Metaverse”. Tento termín je ve světě kryptoměn nyní hodně skloňován. Nejspíše tomu může vděčit imerzivním virtuálním projektům, jako je například Decentraland. Nicméně koncept Metaverse nepochází ze světa kryptoměn.

Co je to Metaverse?

Pod názvem Metaverse si představte rozsáhlý ekosystém často vzájemně propojených virtuálních prostředí, kde spolu hráči mohou komunikovat, prozkoumávat paralelní digitální světy. Také zde mohou nakupovat a obchodovat s tokenizovanými sběratelskými předměty s reálnou hodnotou.

Termín pochází ze sci-fi románu Snow Crash od Neala Stephensona z roku 1992. Nyní, o skoro 30 let později a v průběhu pandemie, získává tento koncept na popularitě. Také z důvodu, že zpřístupňuje řadu virtuálních zážitků, z nichž mnohé jsou postaveny na blockchainových kolejích.

V dnešní době se i Facebook staví do pozice, aby získal své místo na slunci. Mark Zuckerberg prohlásil:

“Efektivně přejdeme od toho, že nás lidé budou vnímat především jako společnost sociálních médií, k tomu, že budeme společností Metaverse.”

Planet Sandbox

Jeden z projektů Metaverse je Planet Sandbox, vyvinutý studiem The Minders Studio, který podporuje více než 20 firem rizikového kapitálu. V momentální době se Planet Sandbox připravuje na IDO, které by mělo proběhnout 2. října. Připravované IDO má také mnoho společných znaků se stávajícími Metaverse hrami, jako jsou třeba vytoužené sběratelské předměty, ale také hráčům přinese možnost budovat a upravovat si vlastní sandboxové světy.

Hráči tedy budou mít přístup k sadě stavebních nástrojů a budou si moci přizpůsobit každý aspekt svého vlastního vesmíru. Budou si moci upravit geografické charakteristiky, jako je počasí, topografie, nebo dokonce gravitace. Pokud vám to připomíná Inception od Christophera Nolana, hádáte správně. Bohužel Dom a Mal své vytvořené světy nikdy nezpeněžili…

Jakmile si tento svět vytvoříte, definujete i pravidla pro hry, které se budou v hranicích vašeho vesmíru odehrávat. Pozemky i sběratelské předměty lze pronajímat nebo prodávat výměnou za kryptoměny. To bude motivovat tvůrce k vytvoření těch nejlepších a nejvýnosnějších světů.

Účel

Planet Sandbox je ve své podstatě hra, která vydělává. Zároveň dala vzniknout termínu “gamefi”, který se používá k popisu projektů, v nichž se prolínají hry a decentralizované finance (DeFi). Na rozdíl od mnoha svých současníků však Project Sandbox není zaměřen pouze na hráče, ale také na budoucí herní designéry, VR architekty, umělce a obchodníky s NFT.

Zatímco někteří uživatelé budou výhradně stavět a profitovat ze svých výtvorů, jiní budou soutěžit o NFT zbraně a doplňky a získávat je prostřednictvím herních úkolů a bitev. Tyto bitvy mohou probíhat proti soupeřům v různých sandboxech nebo proti NPC nepřátelům, kteří neúnavně slídí po krajině. Zájemci čistě o hraní mohou Sandbox procházet, najít si své oblíbené a účastnit se stříleček, automobilových závodů nebo úkolů a získávat ceny.

Svět neomezený fyzikou

S postupem času a rozšiřováním komunity Planet Sandbox budou světy pravděpodobně stále rozmanitější, náročnější a lukrativnější, zejména s popularizací sofistikovaných VR/AR technologií, které v současnosti vyvíjejí společnosti Apple, Amazon, Microsoft a Google.

Stejně jako mnoho jeho současníků má i Planet Sandbox správní token PSB, který se používá k odměňování, správě platformy a také k pokrytí transakčních poplatků NFT. V blízké budoucnosti budou moci hráči také tokeny PSB stakovat, aby získali podíl na poplatcích zpracovávaných sítí. Další token, PULV, slouží k nákupu spotřebního materiálu pro použití v rámci Metaverse.

Integrované 3D tržiště Planet Sandbox mezitím usnadňuje veškeré obchody ve hře, přičemž NFT různě představují hory, jezera, vrtulníky, tanky, zbraně, benzín, brnění a mnoho dalšího.

Přitažlivost Metaverse je univerzální: ve světě neomezeném fyzikálními omezeními si lze užít nezapomenutelné zážitky. Metaverse umožňují uživatelům hrát si, pracovat, stýkat se s lidmi a díky NFT a blockchainu budovat virtuální podniky a vydělávat tak pasivní příjmy.

Závěr

Planet Sandbox je postaven na Binance Smart Chain a příští měsíc bude spuštěna beta verze hry, která hráčům poskytne příležitost seznámit se s ekosystémem a v případě zájmu se seznámit s nástroji pro budování. Po vydání webové verze budou následovat mobilní a počítačové verze, zatímco token PSB bude kótován na decentralizovaných i centralizovaných burzách.

Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: