Spoluzakladatel Apple Steve Wozniak prohrává případ proti YouTube ohledně podvodů na platformě

5
(3)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Steve Wozniak loni zažaloval videoplatformu YouTube kvůli kryptoměnovým podvodům, které zde zůstaly i po opakovaných výzvách ke smazání. Soudní případ nyní prohrává, ale má šanci na přehodnocení žaloby.

Youtube nezodpovídá za obsah

Nedávné rozhodnutí soudu uvádí, že gigant YouTube hostující video není zodpovědný za podvody související s kryptoměnou zveřejněné na jeho platformě. Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak neuspěl v žalobě YouTube kvůli scamerské video tvorbě, která jeho osobu neoprávněně využila k propagaci podvodu souvisejícího s Bitcoinem.

Soudce vrchního soudu v okrese Santa Clara Sunil Kulkarnia ve středu prohlásil, že YouTube a její mateřská firma Google jsou chráněny § 230 zákona Communications Decency Act. Tento federální americký zákon stanovuje, že internetové společnosti (platformy) jsou chráněny před odpovědností za obsah zveřejněný uživateli.

Wozniak může žalobu upravit

Steve Wozniak má nyní 30 dní na to, aby svou žalobu přehodnotil. Předmětem sporu byl typický krypto scam, který uváděl, že každý, kdo pošle kryptoměnu na určitou adresu, na oplátku obdrží více kryptoměny.

Spoluzakladatel společnosti Apple tvrdil, že YouTube nejenže neodstranil podvodné reklamy, ale „podstatně přispěl“ k podvodu. To měl gigant učinit prodejem cílených reklam a falešným ověřováním YouTube kanálů, které videa přenášely.

„Pokud by YouTube jednalo rychle, aby to v rozumné míře zastavilo, nebyli bychom teď tady. Který člověk by viděl takové příspěvky a nezakázal by je okamžitě jako zločince? – Diví se  Wozniak.“

Soudce Kulkarnia však uvedl, že tyto faktory nestačí ke zpochybnění imunity stanovené v oddíle 230. Soud dal Wozniakovi 30 dnů na to, aby se pokusil přezkoumat svou žalobu.

Podvody zaplavily internet

Tyto podvodné pokusy bohužel na internetu nejsou žádnou výjimkou a na Kryptomagazínu jsme na ně pochopitelně upozorňovali již mnohokrát. Bohužel se zdá, že se tvůrci politik zaměřují více na to, jak cenzurovat obsah v souladu s ideály „cancel culture.“ Pozor si dávejte nejen na Youtube, ale i na dalších místech na internetu, kde se to podvody často jen hemží a mnohé z nich se zaměřují na kryptoměny.

Závěr

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak tahá za kratší konec v případu proti Youtube – videoplatfomě internetového giganta Google. Podle soudu je platforma chráněna zákonem a za podvody neodpovídá, byť na ně byla upozorněna a měla možnost je odstranit. Wozniak však má ještě jednu šanci, protože mu soudce dal 30 dní na přehodnocení žaloby

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jiří

To je teda kulervoucí 🙂

Reklama: