SEC obdržela dvě nové žádosti: DeFi ETF a fyzicky podložené Bitcoin ETF

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Společnosti Invesco a Galaxy předložily k registraci americkému SEC své žádosti o ETF založené na bitcoinech a DeFi.

Zájem o prodej ETF neutichá

Tlak na SEC, aby konečně povolila první bitcoinové a kryptoměnové fondy obchodované na burze (ETF), postupně sílí. Regulátor přitom dosud svým typicky hlemýždím tempem všechny žádosti několkrát odložil a nakonec zamítl. Řada společností však neustále zkouší štěstí a podává nové přihlášky.

Nejnovějším přírůstkem jsou v Atlantě založená investiční společnost Invesco a Galaxy Digital z New Yorku. Obě kryptospolečnosti ze Spojených států společně podaly u Komise pro cenné papíry a burzy registrační prohlášení a žádaly o povolení k prodeji fondu obchodovaného na burze (ETF), který bude fyzicky podložený Bitcoinem (BTC). 

Přidala se k nim společnost Amplify se sídlem v Illinois, která podala druhou registraci. Žádá v ní o povolení pro své otevřené ETF fondy zaměřené na DeFi – Amplify ETF Trust.

Kdy bude v USA konečně ETF na BTC?

Pokud bude bitcoinový fond schválen ze strany SEC, bude Invesco Galaxy Bitcoin ETF zaregistrován jako nabídka cenných papírů se schopností získat kotaci na tradičních národních burzách ve Spojených státech. To však není zdaleka jisté, byť by to pro investory přineslo regulovaný produkt pod dohledem SEC, což zdánlivě regulátorům musí jen a jen vyhovovat.

Invesco Galaxy Bitcoin ETF by v případě schválení měl využívat k ochraně bitcoinových soukromých klíčů „robustní fyzické bariéry vstupu, elektronické sledování a nepřetržitě se pohybující hlídky.“

Je to však podruhé, co Galaxy podala žádost o registraci ETF na Bitcoin. První žádost proběhla v dubnu a rozhodnutí o případném schválení má proběhnout v říjnu. Připomeňme, že předseda SEC Gensler vydává v poslední době celou řadu prohlášení na adresu kryptoměn a z jeho slov plyne, že kryptomarket již celou řadu cenných papírů ve skutečnosti má. Tyto coiny a tokeny podle něj mají působit bez povolení.

Cenný papír mimochodem měl být i samotný lending na Coinbase, kdy kryptoburza chtěla vaplácet úroky z uživatelských zůstatků USDC. SEC se však postarala o to, že uživatelé kryptoburzy žádné úročení nezískají.

Na druhou stranu společnosti žádající o povolení pro své kryptoměnové produkty ETF, které by rády vydávaly tyto cenné papíry se schválením komise a správně, regulátor dosud jen a jen odmítal.

Závěr

Na stůl burzovního regulátora USA přistály dvě nové žádosti o kryptoměnové ETF fondy. Přidávají se na hromádku dalších a jejich schválení je ve hvězdách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: