Předseda SEC přirovnal stablecoiny k žetonům v kasinu, přesto jsou podle něj cenné papíry

5
(3)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

„Tady na Divokém západě máme spoustu kasin..,“ hovořil Gensler o kryptotrhu. Předseda SEC opět straší trhy i investory a říká, že zákrok na stablecoiny bude bolet.

Stablecoiny jsou žetony v kasinu

Předseda americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Gary Gensler zesiluje svou rétoriku namířenou proti kryptotrhům. Hovoří o divokém západu a stablecoiny, tedy tokeny podložené nejčastěji fiat měnou, přirovnal k žetonům v kasinu ze starých časů. Začíná být více než zřejmé, že bývalý profesor blockchainu na MIT nebude v pozici šéfa regulačního úřadu zastávat mírný, rozumný a pro krypto průmysl prospěšný typ zásahů.

Gensler v úterý pro Washington Post řekl, že většina projektů v kryptoprostoru se zabývala cennými papíry, které spadají pod regulační pravomoci SEC. Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) je pak podle jeho názoru vhodnější pro prosazování autority pro ostatní projekty. Předseda SEC označil autoritu obou agentur za „robustní,“ ale uvedl, že v pokrytí existují mezery, zejména u stablecoinů, které „mohou mít atributy investičních smluv.“

„Stablecoiny se v kasinu právě chovají jako pokerové žetony,“ řekl Gensler. „Tady na Divokém západě máme spoustu kasin a pokerové žetony jsou právě tyto stablecoiny u herních stolů v kasinu.“

Žeton v kasinu je cenný papír?

Stablecoiny skutečně plní podobnou funkci, jako žetony. Nahrazují hotovost ve fiat měně, jako je dolar, euro či koruna. Stejně tak je lze přirovnat k bonusovým bodům v obchodech, které zákazníci dostávají jako odměnu za nákup, mají svou nominální hodnotu a lze jimi platit při dalších nákupech. Ostatně, také stravenky, dárkové poukázky a další ceniny plní velmi podobnou funkci – zastupují hotovost.

Kryptoburzy a další blockchainové platformy se stablecoiny pracují jako s náhradou hotovosti a rozumný regulátor chránící investory by se zaměřil především na to, jak jsou tato aktiva kryta reálnými dolary a dalšími měnami.

To však není Genslerův případ. Šéf SEC naznačil, že SEC i CFTC budou těžit z „pomoci Kongresu,“ pokud jde o regulaci a vymáhání práva v oblasti kryptoměn a stablecoinů. Svými výroky zastrašuje kryptoprůmysl a vnáší chmury do tváří běžných uživatelů, když říká:

„Opravdu se obávám, že tyto případy vymáhání budeme nadále podávat, ale bude problém. Problém bude na lending platformách, na obchodních platformách. Upřímně řečeno, když se to stane, myslím, že to hodně lidí bude bolet.“

Závěr

Uvidíme, jaké konkrétní kroky a dopady přinese tato regulační politika v USA pro svět kryptoměn. SEC je kritizovaná ze všech stran pro nedostatečné poskytnutí regulační jasnosti a nejnovější výroky o stablecoinech jen přikládají další polínko do ohně nepochopení a strachu. Je velmi nejasné, proč Gensler současně hovoří o stablecoinech jako o žetonech v kasinu a současně tvrdí, že jde o cenné papíry.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: