Virtuální svět, karanténa a Decentraland

3
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Virtuální realita přináší neuvěřitelný a magický svět plný nových možností z pohodlí svého obývacího pokoje. Blockchainová hra Decentraland tuto možnost nabízí. Je virtuální svět odpovědí během karantény?

Obavy z pandemie koronaviru

Téměř všichni jsme pocítili dopady pandemie koronaviru v první polovině letošního roku. Uzavíraly se školy, restaurace, nákupní střediska a další segmenty. Někteří zaměstnanci byli přesunuti z bezpečnostních důvodů do svých domovů na homeoffice.

Během karantény tak herní a streamovací společnosti zažívaly vysoký nárůst počtu uživatelů. Svět se tak kvůli pandemii koronaviru Covid-19 stal více digitální. Vysoký nárůst počtu uživatelů také zaznamenala blockchainová hra Decentraland.

Decentraland je decentralizovaná, blockchainová hra vytvořená pro virtuální realitu, kde si každý člověk může stavět na svém přiděleném pozemku svůj vysněný svět. Pozemky lze ve hře kupovat prostřednictvím kryptoměny MANA.

Decentraland patří mezi nejambicióznější blockchainové projekty, jelikož dává uživatelům naprostou svobodu nad tvorbou. Hra umožňuje nekonečný prostor pro tvorbu. Uživatelé jsou vybízeni k propojení své digitální peněženky se svým avatarem ve hře.

Svoboda nebo hazard

Jelikož uživatelé mají svobodu nad svojí tvorbou, vzniká tak ve hře mnoho kontroverzních projektů. Jedním z takových je vybudované Vegas City, kde hráči mohou utrácet své kryptoměny. Projekt není limitovaný žádnou vládou ani regulačním orgánem.

Online hazardní hry tak patří mezi problém nejen hry Decentraland. Průmysl hazardních her měl v roce 2017 hodnotu 47 miliard amerických dolarů. Předpokládá se, že do roku 2026 jeho hodnota dosáhne 125 miliard USD. Kryptoměny v tomto průmyslu také sehrají svoji roli.

Závěr

Ve světě tak panují obavy z druhé vlny pandemie koronaviru, která může nastoupit v mnohem větším měřítku, než tomu bylo v první polovině letošního roku. Virtuální realita je tak další segment, po čem lidé sáhnou během karantény. Decentraland proto nabízí novou možnost, jak tuto nelehkou dobu přežít.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: