Decentraland, Dragon City a vzestup NFT v Číně

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Dragon City, kde dochází nyní k největšímu rozvoji v celém Decentralandu, je zaměřen na budování čínské komunity. Vyvolá to mezi čínskými sběrateli přijetí NFT? Skutečnost, že se NFT v Číně dosud nechytily, je sotva překvapivá. Pojďme se podívat na trh NFT prostřednictvím dračích očí jednoho projektu: Dragon City, největší virtuální země v Decentralandu.

Čína, postavená na blockchainu

Dunhuang je město nacházející se v samém srdci Silk Road. Jeho vynikající a exkluzivní buddhistické nástěnné malby zůstaly turistům z důvodů ochrany často uzavřeny. A to je přesně to, co se Roy Zou, zakladatel Metaverse a jeho tým, snaží znovu vytvořit v Dragon City.

Dragon City je největší virtuální prostor v Decentralandu, ve virtuální platformě pro budování světa na blockchainu Ethereum. Decentraland, který byl spuštěn v roce 2017, nabízí uživatelům nástroje pro téměř cokoli. Je to něco jako Second Life – jen na blockchainu.

Na rozdíl od Second Life však jde o to, že zde mohou uživatelé vytvářet, používat a generovat zisk z toho, co vlastní nebo postaví. Například pronájem pozemku jinému uživateli generuje příjem.

Vznik Dragon City představuje rostoucí skupinu čínských fanoušků kryptoměn, kteří se chtějí nejen účastnit globálního hnutí NFT, ale také chtějí přispět.

NFT: vlastnictví a hodnota

„Ve skutečném životě podle čínského práva neexistuje soukromé vlastnictví půdy. Lidé mohou zemi využívat, ale nevlastní ji. Samotný koncept vlastnění něčeho, i když je to jen virtuální, je atraktivní.“

Pokud je vlastnictví prvním krokem k pochopení vlastnění pozemků, druhým krokem je ocenění. Decentraland pracuje na dvou typech tokenů. V roce 2017 ICO získalo 26 milionů dolarů. Později vyšel LAND, NFT token, který představuje pozemky, které mohou lidé vlastnit. A tam přichází ekonomická hodnota.

Nedostatek pravidel

Naštěstí, nebo bohužel, kryptotrhy neoceňují tokeny na základě jejich vnitřní hodnoty (intrinsic value). Stejně jako v roce 2017 se CryptoKitties staly přes noc úspěšné, chce Zou a jeho tým vytvořit pocit „nedostatku“. V Dragon City tedy vzniknou miliony pozemků, vydražených na blockchainu.

Vincent Niu, zakladatel společnosti DappReview a vášnivý obhájce NFT, řekl, že „aby NFT získal masovou adopci v Číně, musí být produkt spojen se stávající značkou“.

Příklady, které uvedl, byly Nap Topshots společnosti Dapperlabs a partnerství mezi WAX a Topps. Toto offline spojení je v Číně zvláště důležité, kultura celebrit je zde obzvlášť silná. Od celebrit po vlivné osobnosti se psychologie skupinového chování projevuje v rostoucí ekonomice fanoušků.

Závěr

Pokud by v Číně došlo k masivní adopci NFT, znamenalo by to obrovský skok. Možnost vlastnit majetek a ocenit vlastní práci by pomohla i obyvatelům Číny profitovat z vlastnictví.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img