Dr. Who vstoupí do kryptoprostoru, BBC plánuje karetní hru na blockchainu

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Studio BBC vydalo exkluzivní globální licenci vydavateli mobilních her Reality Gaming Group se sídlem ve Velké Británii, aby vyvinul digitální karetní hru na blockchainu Etherea. Tématem hry je Dr. Who, slavný sci-fi hit.

Dr. Who: Worlds Apart

Podle čtvrtečního oznámení budou fanoušci moci sbírat a vyměňovat digitální verze svých oblíbených postav a vyzvat přátele ve hře Doctor Who: Worlds Apart. Obchodní karty, které hráči posbírají, budou tokenizovány do jedinečných nebo nezaměnitelných tokenů a budou fungovat jako digitální sběratelské předměty. Tyto předměty mohou být použity během hry nebo s nimi mohou přátelé mezi sebou obchodovat.

Stejně, jako u fyzických sběratelských karet, budou i tady existovat vzácné karty s různými Doktory, jejich společníky, spojenci a nepřáteli.

Obsah, který je zde už 56 let

Kevin Jorge, senior producent pro Games & Interactive v BBC Studios, řekl, že Dr. Who je jedním z nejoblíbenějších a nejdelších seriálů v televizi. Vývojáři můžou čerpat z obsahu, který je na scéně již 56 let. Jorge dodal, že další zabezpečení technologie blockchain také poskytne fanouškům klid, že jsou v bezpečí před podvody a pirátstvím.

“Karty budou ERC721 a budou běžet na soukromém ETH forku. obchodovat se budou na našem vlastním trhu. budeme ale běžet ina interakci s ethereum mainnetem, aby uživatelé mohli vybírat u platforem třetích stran, jako je OpenSea,”

řekl spoluzakladatel Reality Gaming Group a technologický vedoucí Morten Rongaard.

Společnost Reality Gaming Group debutovala v roce 2019 svou první hrou s rozšířenou realitou založenou na blockchainech Reality Clash a má více než dvě desetiletí zkušeností s herními platformami pro mobilní, PC, rozšířené a virtuální reality. Podle tohoto oznámení budou od října k dispozici karty s omezeným vydáním v balení po pěti, zatímco hra bude v roce 2021 uvedena do provozu na počítači s mobilními telefony.

Závěr

Dr. Who bude určitě velké lákadlo pro lidi, kteří ještě o blockchainu neslyšeli. Jedná se o skvělý krok směrem k mainstream adopci a zároveň demonstraci, jak mohou hry na blockchainu fungovat.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img