USA prohrávají v souboji s Čínou „technologickou studenou válku“

4.5
(2)

Spojené státy prohrávají „technologickou studenou válku“ s Čínou, a to kvůli svému přísnému regulačnímu přístupu ke společnostem, které jsou spojeny s blockchainem a kryptoměnami. To jsou slova vedoucího pracovníka společnosti Ripple.

Chris Larsen, spoluzakladatel a předseda společnosti kryptografických plateb Ripple, uvedl ve svém článku pro The Hill, že čínské snahy na poli digitálních měn pro ně znamenají „příležitost, k jaké dochází jednou za sto let“, jak nahradit americký dolar (jako světovou rezervní měnu) digitálním jüanem.

Vyhrála již Čína technologický boj?

Larsen uvedl hlavní důvody, proč si myslí, že Čína v probíhajícím technologickém boji již vyhrála nad USA. Čína konkrétně „již dosáhla téměř univerzálního využití digitálních plateb“ prostřednictvím technologických gigantů jako Alipay a WeChat.

Larsen dále poznamenal, že zatímco Čína je „na vrcholu“ ve své snaze o vydání vlastní digitální měny centrální banky – digitálního jüanu – USA stále nemají oficiální iniciativu v oblasti digitálního dolaru.

“Nejméně 65 procent krytoměnové těžbvy je soustředěno v Číně, což znamená, že čínská vláda má většinu potřebnou k tomu, aby ovládala tyto protokoly a mohla účinně blokovat nebo zvrátit transakce.”

Chris také zmínil bezpečnostní expanzi Číny do Hongkongu a prohlásil, že Čína je nyní „jedinou zemí na světě, která ovládá dvě globální finanční centra“.

“Aby bylo možné čelit čínským technologickým a kryptografickým snahám, musí USA „uznat, že silné americké společnosti poskytující finanční technologie“ jsou ve vlastním zájmu národní bezpečnosti.”

uzavřel Larsen.

USA musí podniknout okamžité kroky k nápravě

Zakladatel Ripple varuje, že pokud si nechtějí Spojené státy nechat ujet vlak, musí okamžitě zahájit iniciativu digitálního dolaru, aby dokázaly udržet krok s digitálním jüanem. Dalším krokem by mělo být založení Silicon Valley jako globální finanční technologie.

Larsenovy komentáře přicházejí uprostřed přetrvávající regulační nejistoty kolem XRP. Třetí největší kryptoměnu (podle tržní kapitalizace), XRP, používá Ripple ve svých přeshraničních aplikacích, jako je On-Demand Liquidity (dříve xRapid).

Již 20. srpna generální ředitel společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, zdůraznil, že největší výzvou, které Ripple až dosud musel čelit, je nejasnost ohledně regulačního stavu XRP. Aktuálně je společnost Ripple se svou digitální měnou XRP účastníkem několika soudních sporů.

Závěr

Pokud se nechtějí Spojené státy jen dívat, jak Čína získává stále větší vliv a riskovat, že by svět nakonec mohl opustit dolar jako rezervní měnu a přesedlat na jiného koně (kterým by klidně mohl být i ten již zmiňovaný digitální jüan či snad i Bitcoin? 🙂 ), musí začít konat. Soupeři nepočkají.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img