Americký dolar riskuje svou pozici světové rezervní měny – tvrdí Mike Novogratz

0
dolar, usa, čína, usd
Zdroj: pixabay.com

Michael Novogratz, generální ředitel Galaxy Digital, na svém Twitteru uvedl, že pokud Spojené státy nepřejdou na digitální platformy, ostatní státy je mohou lehce dohnat. Konkrétně poukázal na Čínu a její digitální měnu.

Americký dolar v ohrožení?

V nedávném tweetu Mike Novogratz poukázal na Spojené státy americké a USD, který ztrácí svou pozici světové rezervní měny. Rozpovídal se také o Číně a jejím nedávném kladném postoji ke kryptoměnám a technologii blockchain.

V současnosti představují Spojené státy 10 % světového obchodu, což odpovídá 15 % celosvětového HDP. Zároveň země představuje 68 % veškeré emise cenných papírů po celém světě. Novogratz se však domnívá, že pokud USA nepřejde do digitálního světa, mohly by se tyto věci radikálně změnit.

„USD je pozadu za kryptem. Čína nás dohání velmi rychle. Jejich prezident právě veřejně tvrdil, že podporuje veškerý blockchain. Riskujeme ztrátu naší pozice jako rezervní světové měny.“

Průkopnická Čína

Čína nedávno vydala prohlášení o technologii blockchain a jaký příznivý dopad může mít na ekonomiku země. Prezident Xi Jinping uvedl, že tato technologie je důležitým průlomem pro nezávislé inovace základních technologií.

V reakci na prohlášení vzrostla cena BTC během několika hodin o 40 %.

Čína zároveň odstranila těžbu Bitcoinu ze seznamu ekonomických činností, které by měly být regulovány nebo dokonce zakázány. Navíc, Centrální banka Číny vyvinula digitální jüan, který má být konkurencí pro ostatní stablecoiny nebo kryptoměny. Spuštění má proběhnout již tento měsíc.

Závěr

Analytici se domnívají, že americký dolar je oslaben nízkými úrokovými sazbami, tlačenými Federálním rezervním systémem (FED). Dolaru nepomohla ani globální obchodní válka. Jak si americký dolar povede, prozatím nedokážeme přesně posoudit. Rozhodně by Spojené státy neměly ignorovat výhody blockchainu a kryptoměn.

Co číst dále

Příběh o úspěchu ethereového milionáře – obrovská sázka na ETH muži vyšla

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře