Jak i přes halving kryptoměny Zcash zůstat v zisku

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Halving je běžným prvkem u mnoha různých kryptoměn. Je o něm známo, že obvykle ovlivní vzácnost coinu. U mnoha kryptoměn je halving přímo v kódu, aby se snížila rychlost generování a inflace, což může pomoci prodloužit životnost kryptoměny i při zvýšené poptávce. Někdy v listopadu má dojít k halvingu u Zcash, jakmile se vytěží 1 046 400. blok.

Co je Zcash?

Zcash (ZEC) byl uveden na trh v roce 2016 jako proof-of-work kryptoměna, která používá střežené transakce k ochraně uživatelských dat. Podle CoinMarketCap je v současné době zařazena jako 24. největší kryptoměna podle tržní hodnoty.

Stejně jako u BTC je celková zásoba Zcashu omezena na 21 milionů, což znamená, že může existovat pouze 21 milionů mincí. Konečná částka odměny za Zcash bude koncem letošního roku snížena z 6,25 ZEC na 3,125 ZEC.

Míra inflace Zcash

Asi největší kritikou kryptoměny Zcash v tomto bodě je její míra inflace, která je výrazně vyšší než míra jejích protějšků – roční míra inflace ZEC činí v době psaní tohoto článku 26,53 %, podle zdroje ViewBase. To znamená, že cirkulující nabídka Zcash se zvyšuje přibližně o 26,5 % ročně – zatímco většina ostatních kryptoměn od 1,8 % do 7 %.

Očekává se, že halving problém sníží, protože míra inflace bude v podstatě snížena na polovinu spolu s blokovou odměnou.

Konec odměny pro zakladatele

Když byl Zcash v roce 2016 spuštěn, fungoval s následující alokací odměn:

  • 80 % těžebních odměn bylo přiděleno těžařům
  • 15 % bylo přiděleno skupině zahrnující investory a zakladatele
  • 5 % bylo ponecháno k dispozici na „financování základních podpůrných funkcí“ pro společnost Electric Coin Company – tvůrce Zcash

Tato struktura odměn čelila kritice od komunity Zcash. Naštěstí „odměna pro zakladatele“ vyprší v listopadu spolu s halvingem. Bude nahrazena novým fondem, schváleným komunitou, který vypadá takto:

  • 80 % těžebních odměn bude stále přiděleno těžařům
  • 20 % půjde na rozvoj infrastruktury a marketingu: 8 % půjde na grantový program třetích stran, 7 % půjde do společnosti Electric Coin Company a 5 % z nich půjde do Nadace Zcash.

Tato nová struktura odměn by měla být přínosem pro dlouhodobý rozvoj sítě. Stále však existují věci, které budou muset těžaři podniknout, aby zůstali v zisku.

Maximalizace zisků po halvingu

Snížená odměna a nabídka po halvingu povede ke zvýšeným obtížím a potřebě vysoce výkonného hardware, aby se maximalizovaly zisky.

Existují dva klíčové způsoby, jak tuto výzvu zvládnout – najít nákladově efektivnější strategii hostování těžařů a upgradovat hardware.

Mnoho uživatelů se v současné době spoléhá na Bitmain’s Antminer Z11 a Antminer Z9, přidané k Innosilicon A9. Tato zařízení budou mít po halvingu velký dopad a vypadá to, že budou nahrazena novým, vysoce výkonným Antminerem Z15.

Závěr

Pokud bychom se měli naučit něco z halvingu BTC , je to, abyste nevyčkávali s upgradem hardwaru až na halving. Upgrade zařízení ve spojení se spolehlivým poskytovatelem hostingu je strategickým řešením, jak zůstat letos v listopadu a i později v zisku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img