Market cap BTC je nyní větší než tržní kapitalizace Intelu či Coca-Coly

4.3
(6)

A máme tady další zajímavou situaci a důvod k oslavě. Po velkém, vzestupném trendu na kryptoměnových trzích překonala tržní kapitalizace Bitcoinu (BTC) některé významné, veřejně obchodovatelné společnosti, jako jsou například Intel či Coca-Cola.

V návaznosti na býčí trh, který si na konci července užili snad všichni kryptoměnoví nadšenci, došlo k výraznému nárůstu tržního kapitalizace BTC, která překročila hranici 200 miliard amerických dolarů. V době psaní článku se tato hodnota pohybuje nad 207 miliardami USD.

Co si pod tím představit?

Bitcoin jako takový má aktuálně hodnotu tržní kapitalizace větší, než mají kupříkladu akcie hlavních světových společností, jako jsou Intel nebo Coca-Cola. 31. července tohoto roku se akcie společností Intel a Coca-Cola uzavřely na hodnotě market capu 203 miliard USD (respektive 202 miliard USD). Graf dole nám oproti tomu ukazuje vývoj tržní kapitalizace BTC za posledních sedm dní.

bitcoin kapitalizace za posledních 7 dní
Zdroj: Coin360

Intel zažívá poslední dobou ostré výprodeje

Intel, přední, světová, technologická společnost, zaznamenal v posledních dnech výrazný pokles tržní kapitalizace. Poté, co společnost 22. července zveřejnila čísla o výnosech, která byla velkým zklamáním, celková tržní kapitalizace společnosti klesla pod hodnotu 259 miliard USD a následně (do 24. července) ztratila podle údajů z Macro Trends dalších až 45 miliard USD – viz. následující graf.

ALL time Intel kapitalizace
Zdroj: Macro Trends

Tady se určitě hodí připomenout, že to není poprvé, kdy Intel zůstal (z pohledu tržní kapitalizace) za Bitcoinem. Například v průběhu roku 2017 nepřekročila hodnota Intelu 220 miliard USD, zatímco celková tržní kapitalizace Bitcoinu překonala hranici 300 miliard USD. To vše během historického bull runu, kdy BTC dosáhl svého dosavadního historického maxima cca 20 000 USD.

Tržní kapitalizace společnosti Coca-Cola klesla od března pod 200 miliard dolarů

Uprostřed nejistoty, vyvolané pandemií koronaviru, utrpěl i nápojový gigant Coca-Cola značné ztráty, když jej počátkem roku zasáhla hlavní vlna výprodejů. V březnu 2020 odepsala společnost Coca-Cola v průběhu jednoho měsíce z tržní hodnoty více než 90 miliard dolarů. Minulý týden zveřejněná data ukazují, že výprodej nakonec vyústil v největší pokles kvartálních příjmů společnosti za posledních 30 let.

Bitcoin naproti tomu zaznamenal letos již několik býčích pohybů, což mu od 1. ledna 2020 přineslo na kapitalizaci více než 80 miliard USD. 2. srpna navíc Bitcoin dosáhl svého dosavadního letošního maxima, kdy se jeho cena dotkla 12 000 USD.

Závěr

Na začátku letošního roku byly téměř všechny trhy zasaženy pandemií koronoviru a situace byla velmi pochmurná, nyní na kryptoměnovém trzích naopak panuje celkem optimismus, dobrá nálada a velká očekávání do budoucna – máme se určitě na co těšit, vždyť kdo by si kdy pomyslel, že tržní hodnota Bitcoinu překoná takové giganty jako Intel, Coca-Cola a další.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img