Coca-cola vyrábí automaty s podporou kryptoměn

4.9
(12)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord
[speaker]

Nadnárodní korporace Coca-Cola se rozhodla po Austrálii a Asii rozšiřovat své nápojové automaty, které přijímají platbu v kryptoměnách. Dostávají se tak kryptoměny do hlavního proudu masové adopce?

Colu za Bitcoin

Veškeré prodejní automaty, které provozuje jedna z nejdůležitějších asijsko-pacifických stáčíren nealko nápojů Coca-Cola Amatil, bude nyní přijímat platby v Bitcoinu a dalších kryptoměnách. Během týdne to oznámila sama společnost.

Díky partnerství s platformou pro správu digitálních aktiv Centrapay a peněženkou Sylo Smart Wallet bude ve více než 2000 prodejních automatech nealkoholických nápojů umožněno spotřebitelům utratit kryptoměny za nápoj. Útrata bude probíhat pomocí chytrých telefonů naskenováním QR kódu.

Na oficiálních stránkách Business Wire Australia stojí:

„Nyní jsme ukázali, jak to může fungovat v Austrálii, Novém Zélandu a dalších oblastech. Usilujeme o růst podnikání na celém světě. Rozšířili jsme se také v Severní Americe a budeme se zaměřovat na americký trh s několika světovými novinkami.“

Společnost Coca-Cola Amatil je největší stáčírnou a distributorem v oblasti Asie a Pacifiku s podporou více než 140 značek a 270 miliony spotřebitelů. Platba pomocí kryptoměn také snižuje počet lidí, kteří se musí dotýkat automatu.

Problém se škálovatelností

Bitcoin má vážné problémy s jeho škálovatelností kvůli základnímu fungování sítě a způsobu těžby bloků. Nejdůležitější kryptoměna světa dosahuje vrcholu přibližně 27 transakcí za vteřinu, tradiční platební systém VISA dokáže zpracovat několik tisíc transakcí za sekundu.

Použitím bitcoinové Lightning Network nebo tokenu XRP společnosti Ripple by se těmto problémům s návalem menších transakcí mohlo vyhnout.

Toto rozhodnutí je možná pochopitelné díky popularitě Bitcoinu a tradičnímu povědomí. Tato volba však znamená, že současné řešení společnosti nebude pravděpodobně dlouhodobé.

Závěr

První, kdo představil svůj nápojový automat s podporou Bitcoinu byla společnost Red Bull  na konferenci Paralelní Polis v Praze. Podobné kroky, umožnit platbu za běžné předměty prostřednictvím kryptoměny, vedou pomalu k masové adopci kryptoměn. Mnoho odborníků na kryptoměny uvádí, že herní průmysl je klíčem k úspěšné masové adopci kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře