Herní průmysl je klíčem k masovému přijetí kryptoměn

0
gaming, kryptoměny, blockchain, hry
Zdroj: Pixabay.com

Návykové videohry dokáží přitáhnout do kryptoměnového odvětví zcela novou základnu uživatelů. Mnoho hráčů je technologicky důvtipnějších, než průměrný uživatel internetu a jsou také trochu otevřenější novým nápadům.

Herní průmysl na blockchainu

Velcí herní giganti se pomalu začleňují do projektů, které podporují blockchain v herním průmyslu. Mohlo by to vypadat třeba tak, že hráč, který ukořistil vzácný item ve hře, ho prodá za Ethereum na sekundárním trhu a poté použije obdržený ETH k nákupu nového vybavení.

Tímto způsobem se vytváří zcela nová síť hodnot, která je pro hráče atraktivní, rychlá a globální. Aby se tato vzrušující budoucnost dostavila, hry se musí stát návykově zábavné. A většina kryptoher byla doposud pouhý retro návrat s velmi jednoduchou grafikou a omezenou hratelností.

Nová třída her však tento scénář může zásadně změnit, a potom by kryptohry přivedly mnoho hráčů i ke kryptoměnám.

V současnosti již existují oblíbené hry, fungující na síti Ether, jako třeba karetní hra Gods Unchained, na kterou jsme psali recenzi.

Budoucnost herního průmyslu

Podle nedávného průzkumu, prováděného poskytovatelem herních a e-sportovních analýz, se očekává, že herní průmysl celkově do roku 2021 bude mít hodnotu až 180 miliard amerických dolarů. Příležitost pro nově vznikající kryptohry je obrovská.

Již nyní obsazují e-sportovní turnaje a streamy videoher první příčky ve sledovanosti a tento trend bude nadále stoupat.

Závěr

Díky blockchainu bude mít hráčská komunita lepší zážitky, pro vývojáře bude více nástrojů k přilákání hráčů k jejich hrám a pro investory bude možnost vlastnit kryptoměny, které budou v popředí dané platformy. Herní průmysl je tedy klíčem k masové adopci kryptoměn ve světě.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře