Forbes: FOMO na Bitcoinu je zpátky

4.7
(7)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Bitcoin tento týden odstartoval nový bull run po měsících stagnace, když během posledních 10 dnů přidal více než 20 %. To neušlo ani mainstreamovým médiím a nyní se začíná psát o tom, že FOMO na Bitcoinu je zpátky. 

Minulý týden cena Bitcoinu překonala psychologickou úroveň 10 000 USD a poté vystoupala na nejvyšší ceny tento rok, přes 11 600 USD (v době psaní článku). Zatím cena Bitcoinu stále stoupá.

Růst ceny BTC a FOMO

Cenový nárůst ceny bitcoinů vyvolal rozmach maloobchodního obchodování na burzách po celém světě, které hlásily vysoký objem obchodování s bitcoiny. Joe DiPasquale, generální ředitel krypto hedgeového fondu BitBull Capital, říká, že strach ze zmeškání příležitosti, někdy známý jako FOMO, přitahuje „lidi, kteří se zatím nerozhoupali“.

Situace jako v roce 2019

„Bitcoin je v současné době ve fázi raketového růstu, stejně jako v prvních šesti měsících roku 2019, kdy se jeho hodnota zvýšila o 189 %,“ dodal DiPasquale a ukázal na rostoucí zájem o bitcoiny z Wall Street a mezi platebními společnostmi.

Až 15 000 USD?

DiPasquale očekává, že cena Bitcoinu dosáhne před koncem roku 15 000 USD, což by Bitcoin dostalo blíž k jeho ATH na cca 20 000 USD.

Koncem roku 2017 se Bitcoin vyšplhal na zhruba 20 000 USD a poté se o rok později zhroutil na zhruba 3 000 USD, přičemž jeho obrovskou rally, vedenou drobnými investory, podpořila exploze mediálního zájmu o bitcoiny a technologii blockchainu.

Nárůst objemů obchodování

Coinbase, největší americká bitcoinová a kryptoměnová burza s 35 miliony uživatelů po celém světě, zaznamenala tento týden ztrojnásobení nárůstu objemu obchodování s bitcoiny. BinanceUS také oznámila, že obchodování s bitcoiny tento týden dosáhlo na její platformě historicky nejvyšší úroveň.

Halving, stimulační opatření a růst cen zlata

Za nynějším růstem ceny stojí podle analytiků zejména halving na Bitcoinu z května tohoto roku, kdy byl počet nových bitcoinů přicházejících na trh snížen na polovinu, a dále masivní stimulační opatření Federálního rezervního systému USA spolu s nárůstem cen drahých kovů, zejména zlata, které se minulý týden poprvé dostalo nad 2 000 USD.

Závěr

Ať už se cena Bitcoinu nakonec vyvine jakkoliv, nenechejte se strhnout k unáhleným investičním rozhodnutím a myslete na to, že FOMO není dobrý investiční rádce. Také mějte na paměti, že byste nikdy neměli investovat více, než o kolik si můžete dovolit přijít. Zejména to platí pro nováčky na trhu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře