Těžaři se v důsledku globálních změn začínají přesouvat z východu na západ

4.3
(6)

Šéf Ripple SBI Asia přišel s tvrzením, že kryptoměnoví horníci se v důsledku globálních změn začínají přesouvat z východu na západ. K tomuto jevu dále poznamenal, že mezi čínskými a amerických těžebními společnostmi přetrvává i nadále značné napětí.

V rozhovoru pro web Cointelegraph, generální ředitelem Ripple SBI Asia, Adam Traidman, předpověděl, že v oblasti těžebního průmyslu budeme i nadále svědky migrace mining společností z východu na západ, přičemž tento přesun již započal.

“Vidíme obrovský zájem bohatých čínských horníků, kteří nyní platí v průměru kolem 0,03 až 0,05 USD za kilowatthodinu […] v Texasu se pohybuje cena za kilowatthodinu kolem 0,025 USD a v některých případech i níže.”

Napětí mezi americkými a čínskými těžaři

Adam Traidman dále také poznamenal, že vztahy mezi těžebními firmami v Texasu a v Číně byly v minulosti dosti napjaté.

“Jedním z problémů je, že staří, dobří chlapíci v Texasu mají v některých případech dosti trpké zkušenosti s některými firmami ze zámoří, pokud jde o obchodní dohody […] Takže mohou mít nyní strach, což je zajímavé. Ale to všechno se nakonec překoná a já si myslím, že v následujících třech letech uvidíte obrovský příliv těžařů do států USA.”

Traidman také zdůraznil dopad, který měly celní tarify zavedené na příkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči Číně na rozhovory mezi čínskými a americkými těžebními společnostmi:

“Jedinou další věcí, která tento přesun nyní zpomaluje, jsou celní tarify […] Právě teď to je dosti bolavá záležitost, takže jakmile budou zrušeny, přijde obrovské zrychlení v přesunu těžařů.”

I když je přesvědčen, že migrace těžařů a celková hashrate z východu na západ je nevyhnutelná, zdůraznil, že v současné době je více než 90 % příjemců nových těžařských HW, stále v Číně.

V Evropě těžba kryptoměn klesá

Jak je na tom starý kontinent? Traidnam si všímá, že Evropa dříve přitahovala mnoho velkých hráčů v oblasti těžby, ale vysoké provozní náklady jsou hlavní příčinou, proč horníci z velké části evropského regionu odešli jinam.

Traidnam vyslovil podezření, že “nafouknuté” provozní náklady v Evropě mohou být výsledkem úmyslné strategie, která se snaží omezovat přítomnost tohoto odvětví v regionu a zdůraznil, že mnoho jurisdikcí nemusí prostě chtít “tyto super neúčinné, energeticky náročné a potenciálně velmi neekologické společnosti na svém dvorku.”

Závěr

Poslední dobou jsme svědky celkem zásadních globálních změn a nikoho asi nepřepkvapí, že ani kryptoměnový průmysl jich není ušetřen a začíná se měnit. Pokud má Adam Traidman pravdu, během pár let již nebude kryptoměnovou těžařskou velmocí Čína, ale Spojené státy. Osobně bych se ale trochu divil, kdyby Čína nezasáhla a nechala si tuto oblast přebrat. A Evropa? Ta si nechává vlak ujet naprosto dobrovolně..

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img