Donald Trump a Fed by mohli zničit americký bankovní systém

2.9
(29)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní systém USA (Fed) pod pečlivým dohledem amerického prezidenta Donalda Trumpa učinil historický krok, kdy na začátku pandemie koronaviru Covid-19 načerpal do ekonomiky přes 6 bilionů amerických dolarů. Mohou tyto kroky poškodit americkou ekonomiku?

Finanční injekce proti koronaviru

Mimořádné kroky Fedu byly mnohonásobně překročeny jinými centrálními bankami po celém světě, když se země snažila kompenzovat ekonomické škody způsobené pandemií koronaviru Covid-19. Finanční trhy zaznamenaly v březnu masivní propad.

Fed načerpal do systému ohromujících 6 bilionů amerických dolarů, úrokové sazby zaznamenaly minima a nyní se blíží záporným úrokovým sazbám. Legendární investor Warren Buffett varoval, že následující kroky mohou mít extrémní následky.

Záporné úrokové sazby mohou dle ekonomů narušit investování a utrácení. Další se obávají, že politika negativních úrokových sazeb může držet ekonomiku dané země utlumenou. Warren Buffet se k negativním úrokům vyjádřil:

„Děláme věci, kde neznáme jejich konečný výsledek. Negativní úrokové sazby jsou pravděpodobně nejzajímavější otázkou, kterou jsem viděl v ekonomii. Varuji před extrémními následky, které mohou přijít.“

Zatímco mnoho předních ekonomů apelovalo na prezidenta o možné hrozbě, ten se nehanbí vyvíjet tlak na Federální rezervní systém. Na svém twitterovém účtu prezident Donald Trump v září minulého roku prohlásil, že by Fed měl snížít úrokové sazby na nulu nebo dál.

Poté, co se začala objevovat nejistota na trhu, Donald Trump kroky Fedu kritizoval. Odborník na kryptoměny, Pierre Rochard, prohlásil:

„Světová ekonomika právě prošla krizí, která upozornila na riziko nedostatku hotovosti. Nyní si politici chtějí penalizovat hotovost pomocí záporných úrokových sazeb. Proč? Pokusí se vytvořit krátkodobý nárůst výdajů a investic před listopadovými volbami.“

Závěr

Analytici Deutsche Bank nazvali současný systém za zombie efekt. Budoucnost ukáže, zda ekonomové měli pravdu ohledně kroků Federálního rezervního systému.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 29

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře