Deutsche Bank předpokládá zrychlení digitálních plateb

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nadnárodní investiční banka Deutsche bank kvůli zmatku z pandemie nemoci Covid-19 podporuje užívání digitálních měn. Banka do budoucna očekává zrychlení digitálních plateb a větší podporu pro CBDC.

Zefektivnění platebních systémů

Marion Laboure, odbornice Deutsche bank na globální ekonomiku, zveřejnila na svém Twitteru příspěvek, ve kterém tvrdí, že pandemie koronaviru urychlí digitální platební systém po celém světě. Dále na svém účtu uvedla, že koronavirus přinese také řadu konceptů digitálních měn, vydaných centrální bankou (CBDC).

Oficiální účet banky počátkem měsíce na svém oficiálním účtu zase zveřejnil:

„Pandemie covid-19 urychluje růst digitálních měn centrální banky (CBDC), protože mnoho vlád považuje nakládání s hotovostí za potenciální rizikový faktor. Podle našich výzkumů to pravděpodobně povede k volání směrem k digitální hotovosti.“

Na Twitteru od vypuknutí pandemie přibylo mnoho příspěvků a zpráv, které zmiňují rychlejší adopci digitálních měn a podporují digitalizaci měnového systému. Zprávy některých významných finančních institucí také hovoří o digitálních aktivech, jako je Bitcoin, stablecoiny nebo digitální jüan.

Digitalizace měnového systému

Na Twitteru se ke stávající situaci vyjádřilo i několik odborníků na kryptoměny a bankovních analytiků, kteří zkoumali možnou budoucnost měnového systému. Ve své zprávě nazvané The Covid-19 Cash out uvedli:

„Do roku 2025 se očekává, že elektronické peněženky budou druhým nejvýhodnějším způsobem placení po platebních kartách. Přechod na digitální platby může potenciálně znovu vyvážit globální ekonomiku.“

Ačkoliv není příliš pravděpodobné, že digitální měny vydané centrální bankou vyváží globální ekonomiku kvůli své centralizované povaze, mohou ale zrychlit a zefektivnit digitální platby.

Závěr

Deutsche Bank vyjádřila svůj kladný postoj ke kryptu již na konci minulého roku a dokonce uvedla, že následující dekáda bude patřit kryptoměnám a technologii blockchain. Kromě Německa padl návrh na digitalizaci měnového systémů z důvodů pandemie koronaviru i ve Spojených státech amerických.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: