Kryptonadšenec Jack Dorsey si udržel pozici CEO Twitteru + miliardová investice

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Bitcoinový příznivec Jack Dorsey nakonec nebude odstaven z místa hlavního šéfa sociální sítě Twitter, jak původně usiloval Elliott Management Corp.

Dorsey zůstává i nadále CEO Twitteru

Koncem minulého měsíce vyšlo najevo, že společnost Elliott Management získala značný podíl akcií Twitteru. Souběžně se ukázalo, že se obří hedgeový fond chystal provést zásadní změny.

Populární sociální síť dle jejich názoru zaostává za konkurencí a může za to Jack Dorsey. Úřadujícího generálního ředitele Twitteru proto chtěli nahradit někým jiným. I přesto nyní došlo k dohodě, která probitcoinového Jacka udrží v sedle.

V rámci nově dosažené dohody však platforma bude muset přidat do své správní rady dva nové členy.

Twitter navíc získal investici ve výši jedné miliardy dolarů

Obří investice přichází i navzdory problematické situaci na trzích, a to ze strany společnosti Silver Lake, předního technologického investora. A to není vše, navíc se totiž očekává, že Twitter provede zpětný odkup akcií ve výši 2 miliard dolarů.

Partner společnosti Elliot Management Jesse Cohn uvedl, že cílem nové dohody je zvýšit vliv Twitteru. Říká:

„Těším se na spolupráci s Jackem a správní radou, abych pomohl přispět k realizaci plného potenciálu Twitteru.”

Zpočátku přitom tato společnost tvrdila, že pozornost CEO Twitteru je rozdělena mezi dvě společnosti, které provozuje. Kromě Twitteru totiž působí i jako šéf společnosti Square.

Závěr

V tomto článku vyšly najevo hned 3 velmi zajímavé novinky ohledně Twitteru. Předně, platforma by si mohla udržet svůj kryptopřátelský postoj, za který vděčíme Jackovi Dorseymu. Ten tak může i nadále vést rovnou dvě společnosti současně. Kryptokomunita má z toho radost a mnozí vyjadřují Jakcovi podporu. Patří mezi ně také CEO Binance nebo Elon Musk.

Dále přichází nový investor, který do této sítě investuje. Nač ale troškařit? Silver Lake vloží celou miliardu dolarů. A do třetice se ukázalo, že dojde ke zpětnému odkupu akcií společností, a to údajně ve výši 2 miliard amerických dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: