[Odpolední zprávy] • Revolut údajně spustí vlastní kryptoměnový token • a další články

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní bylo pro primární kryptoměnu poměrně volatilních. Právě se vzpamatovala z poklesu pod 40 000 USD a v pátek se vezla na 45 000 USD, když ji nová sada čínského FUDu opět srazila na jih. Během několika minut se BTC propadl o 4 000 USD.

Víkend začal pozitivněji a bitcoin se odrazil na 43 000 USD. Neděle však začala masivním propadem na 40 500 USD, než náhlý cenový vzestup vyhnal aktivum nad 43 000 USD. V pondělí jej býci hnali nahoru a BTC se dotkl třídenního maxima 44 300 USD. Tam se však neudržel a v následujících hodinách začal postupně ztrácet hodnotu. K dnešnímu dni BTC opět klesl pod 42 000 USD.

Jak to obvykle bývá, když BTC zamíří na jih, většina altcoinů ho následuje. Ethereum vede nepříznivý trend s poklesem o 6,5 %. Ještě před několika dny se ETH pohybovalo vysoko nad 3 100 USD, nyní však kleslo na přibližně 2 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – ztrácíme pomalu 42 000 USD?

Kryptoměny

Čínští obchodníci po vládním zásahu proti těžebnímu průmyslu “nakupují pokles”

I po nedávném zásahu proti odvětví těžby a obchodování s kryptoměnami v Číně zůstávají někteří obchodníci a investoři optimističtí a tvrdí, že místo toho, aby se zbavovali svých digitálních aktiv, kupují pokles, uvádí agentura Bloomberg.

Před objevením se medvědích zpráv z Číny se bitcoin obchodoval na úrovni 48 000 USD. Ale hned poté, co Čínská lidová banka oznámila, že zabaví všechny transakce související s kryptoměnami, včetně digitálních aktiv i fiat, a zablokuje kryptoměnové burzy, které umožňují občanům obchodovat a vést účty v zahraničí, se cena Bitcoinu propadla až na 42 000 USD.

Velké burzy jako Huobi a Binance přestaly v zemi fungovat a zakázaly otevírání nových účtů pro uživatele z pevninské Číny. Uživatelé z Hongkongu si stále mohou otevřít nové účty. [2a]

Evropa se stává největší kryptoekonomikou s více než $1T v transakcích – Chainalysis

Podle nového výzkumu analytické společnosti Chainalysis se region střední, severní a západní Evropy (CNWE) stal nejaktivnějším kryptoblokem na světě, který za poslední rok přijal digitální aktiva v hodnotě přes 1 bilion dolarů.

Zpráva, která byla zveřejněna v úterý, zjistila, že na region CNWE připadá 25 % celosvětové kryptoměnové aktivity v období od července 2020 do června 2021. V regionu došlo k prudkému nárůstu objemu transakcí ve všech kryptografických podkategoriích, zejména v oblasti decentralizovaných financí.

Chainalysis popisuje krypto transakce jako vše, co zahrnuje obchod, investice a obchodní jednání. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Facebook oznámila vytvoření fondu ve výši 50 milionů dolarů na výzkum vývoje metaverza

V oznámení společnosti se uvádí, že Facebook nebude spoléhat na jedinou společnost, která by projekt vybudovala “přes noc”. Místo toho se zaměří na spolupráci s různými stranami, včetně tvůrců politik, odborníků a průmyslových partnerů, aby “to oživili”.

Finanční prostředky ve výši 50 milionů dolarů půjdou především na globální výzkum a propojení s partnery programu, aby se “zajistilo, že tyto produkty budou vyvíjeny zodpovědně”.

Metaverze Facebooku bude fungovat jako soubor virtuálních prostorů, kde mohou uživatelé spolupracovat s lidmi, kteří “nejsou ve stejném fyzickém prostoru”. [3a]

Revolut údajně spustí vlastní kryptoměnový token

Podle nedávné zprávy Revolut usiluje o schválení britského regulátora cenných papírů ke spuštění svého burzovního tokenu. V případě, že iniciativa dostane zelenou, bude zahájena z Evropy a dalších míst mimo USA.

S odvoláním na osoby obeznámené se záležitostí CoinDesk již dříve informoval, že Revolut chce vydat svůj token.

Jeden ze zdrojů uvedl, že uživatelé budou moci token využívat podobně jako Wirex a Nexo. Takový vývoj by však byl možný pouze v případě, že by iniciativa získala regulační schválení od britského Úřadu pro finanční etiku (FCA). [3b]

Verifone umožňuje kryptografické platby u velkých prodejců prostřednictvím BitPay

Krypto platby jsou stále populárnější, protože Bitcoin (BTC) a další digitální aktiva se stále více prosazují. Stalo se tak jak pro držitele kryptoměn, tak i pro ty, kteří je nevlastní a kteří se zajímají především o koncept používání kryptoměn k platbám.

Nedávné údaje ukázaly, že 93 % dotázaných uživatelů kryptoměn by zvažovalo nákupy v kryptoměnách. Zpráva dále odhalila, že 59 % spotřebitelů, kteří nejsou držiteli kryptoměn, by mělo zájem je v budoucnu používat k nákupům.

Proto by nemělo být překvapením, že velcí poskytovatelé platebních služeb, jako je Mastercard, zvyšují své úsilí o podporu kryptografických plateb v budoucnu. Kromě toho na umožnění plateb v kryptoměnách prostřednictvím mechanismů, jako je spropitné, pracují také giganti sociálních médií, jako je Twitter. [3c]

CBDC, Regulace

Zpráva BIS: CBDC mohou snížit náklady na přeshraniční převody o polovinu

Banka pro mezinárodní platby (BIS) zveřejnila zprávu, ve které vyzdvihuje výhody digitálních měn centrálních bank (CBDC), zejména pokud jde o snížení nákladů na přeshraniční platby.

Podle zprávy nazvané “Inthanon-LionRock to mBridge: CBDC”, která byla zveřejněna v úterý, mohou CBDC zkrátit průchodnost transakcí přeshraničních plateb ze tří až pěti pracovních dnů na pouhých několik sekund.

Uvedené tvrzení je součástí závěrů vyvozených z druhé fáze projektu Inthanon-LionRock, na němž se podílejí centrální banky Číny, Spojených arabských emirátů a Hongkongského měnového úřadu. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img