28.09.21 Technická analýza BTC/USD – ztrácíme pomalu 42 000 USD? (Update)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) od včerejší analýzy zatím nic moc pozitivního nepřinesl. Vlastně prodejní tlak zatím neustupuje, takže pravděpodobnost pro otestování S/R levelu kolem 37 000 USD roste. Což logicky znamená, že těch 42 000 USD ztrácíme. Pokud tudíž býci nepřevezmou iniciativu, brzy nás čeká menší průlom.

Update 14:50

Dolarový index před pár okamžiky vytvořil nové roční high. Asi reakce na dnešní slova Jeroma Powella, který bude mít dnes odpoledne v kongresu slyšení. Uvidíme, kde zavře týdenní svíce, ale risk-off sentiment jednoznačně graduje. Dost negativní pro Bitcoin.

Bitcoin dominance

Bitcoin dominance je stále velmi blízko od historicky silného supportního pásma, které začíná na 40 %. Technicky tu máme dvojité dno, které nám značí, že je nemalá šance, že dominance BTC zase dramaticky vzroste. Řečené implikuje, že musí dojít buď k dumpu, nebo k pumpě. V prvním případě je pak nanejvýš rizikové setrvávat v altcoinech, protože pak budou tvrdě krvácet.

BTC

V druhém případě budou pouze za Bitcoinem pozadu, což není až takový problém, protože ho následně mohou rychle dohnat. V každém případě se musí brzy něco většího stát. Pokud ne, budeme se v nynějších cenových úrovních delší dobu plácat, což nechceme. Buďte rozhodně obezřetní, když jste v altcoinech a riziko nepodceňujte.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Nedělní svíce zavřela jako Pin Bar. To ale trhu moc nepomohlo, protože pondělní svíce má bearish podobu. Hlavně to značí, že zájem bránit aktuální support upadá. Navíc jsou evidentně prodejci aktivnější než nakupující. Zas na druhou stranu, prodejní tlak ze včerejšího dne nebyl nijak závratný. Vlastně je to lehký podprůměr.

BTC

Proto si myslím, že býci mají v těchto chvílích šanci medvědy přetlačit a využít supportní konfluence (42 000 USD, Low Volume Node, MA 100), na které se kurz nachází. Pokud situace nevyužijí, čeká nás propad k cca 37 000 USD. Jednak je tu S/R level a jednak jsme téměř v polovině toho likvidního clusteru objemového profilu. Tudíž tu máme též relativně silnou konfluenci.

Indikátory

Momentum na RSi přetrvává negativní a blížíme se k 40 bodům. Jsme tedy na hranici supportu. Na histogramu MACD pokračuje býčí divergence, momentum je přirozeně stále negativní a křivky jdou dolů.

Závěrem

Osobně se spíše přikláním k tomu, že brzy dojde k rozuzlení. Buď přijde průraz ze zakresleného klínu, nebo nás naopak čeká dump k 37 000 USD. Tam by měla být připravena silná obrana. Jak moc silná, bychom viděli, až ve chvíli, kdy sem cena reálně klesne.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: