27.09.21 Technická analýza BTC/USD – máme vyšší low na týdenním grafu?

3.8
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má po týdenním close, takže se v dnešní analýze přirozeně zaměříme na týdenní graf. Jak jsem říkal ve včerejší video analýze, býci měli posledních několik hodin na to, aby změnili podobu týdenní svíce, která byla v danou chvíli hodně medvědí. To se jim povedlo jenom z části, ale podrobněji si vše vysvětlíme v textu níže.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

V sobotu se prakticky nic na trhu nedělo, ale neděle byla pro Bitcoin vskutku dynamická. Tolik dynamiky o víkendech příliš nebývá, takže dopolední podobu nedělní svíce jsem bral téměř za definitivní. Kolem poledne však cena o pár procent pumpla, což stačilo k tomu, aby určitá část znehodnocení byla umazána. Tento růst úplně stačil k tomu, aby se podoba svíce zlepšila.

BTC

I přesto je podoba čerstvě zavřené týdenní svíce spíše neutrálního rázu. Někdo by mohl namítnout, že je spíše bearish, protože knot je kratší než tělo. To znamená, že v minulém týdnu nakonec stejně zvítězili medvědi. Pravda ale, že musíme vnímat i kontext. Máme totiž jednoznačný odraz od supportní konfluence, která je tvořena Low Volume Node objemového profilu, MA 50, MA 20 a cenovým levelem.

Jak jsem párkrát upozorňoval, celé cenové pásmo v rozmezí cca 41 000 – 31 000 USD je na trhu BTC jeden velký cluster. Čili mohutná zeď složena z velkého množství potenciálních nakupujících. Uvedený cluster je navíc zřetelně mnohem větší než ty dva, které jsou na vyšších cenových úrovních.

Tudíž je nemalá šance, že Bitcoin vytvořil na týdenním grafu vyšší low. V dřívějších analýzách jsem upozorňoval, že právě to Bitcoin potřebuje. Snadno rozpoznatelnou uptrendovou strukturu na týdenním časovém rámci. Logicky nemáme jistotu, že low z minulého týdne je definitivní. Leč v kontextu je nemalá pravděpodobnost, že jsme jej získali. Upozorňuji ovšem, že dle denního grafu by ještě pokles k cca 37 000 USD dával logiku.

Co se týká objemů, ty byly za cca šest týdnů největší. Že by se nám konečně vracely na trh hráči, kteří o letních prázdninách odešli? Čím více objemů, tím lépe.

Indikátory

Týdenní RSI se stále drží v horní polovině hodnot, což je pozitivní. Nicméně na indikátoru MACD se schyluje k bearish crossu. To je obrovský problém, protože podstatná část účastníků právě na nedávný bullish cross spekulovala. V případě, že se tento býčí signál brzy zneplatní, může to způsobit lavinu výprodejů.

Závěrem

Pro Bitcoin to vypadá nadějně a určitě spousta účastníků bude na vyšší low spekulovat. Přece jenom mají v zádech silnou supportní konfluenci. Je třeba si ale uvědomit, že prodávající jsou pořád na koni, takže případné riziko na trhu pořád je. Každý se nad trhem musí sám racionálně zamyslet a podle toho se rozhodnout.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Sandy F.
Hodnocení článku :
     

Nebo otestujeme ještě nižší level 37,5k, to by bylo ideální 🙂 Ani pokles až k 37k nelze vyloučit, pak bychom se mohli konečně odrazit. Nicméně by to vneslo hodně paniky, a předpovědí o medvědím trhu. Bitcoin dokáže překvapit. Proč nepotrápit retail? Potřebujeme pořádnou podlahu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: